Login/Registration

Users
Email address:

Password:

  Keep me logged in

Forgot your password?

Register
Lastest Scores (10/19/18)
[ All times EDT ]
NBA
701 CHN 120 FINAL
702 ORL 88
703 NYK 93 4th  (03:55)
704 BKN 93
707 BOS 74 3rd  (03:39)
708 TOR 75
711 ATL 63 3rd  (09:10)
712 MEG 85
709 CLE 76 3rd  (04:40)
710 MIN 91
705 SAC 82 3rd  (04:53)
706 NOK 94
713 IND 53 HALF
714 MIL 62
715 GST   10:35 PM
716 UTA
717 OKC   10:35 PM
718 LAC
MLB
957 LOS 1 BOT 3rd
958 MIL 5
NLCS - GAME 6
CFB
307 CSU 0 1st  (02:02)
308 BSU 14
309 AFA   10:00 PM
310 UNLV
NHL
51 FLA 5 3rd  (02:20)
52 WAS 4
53 MIN 0 2nd  (END)
54 DAL 0
55 NSH 1 1st  (00:58)
56 CGY 1
SOC
SYDN 1 FINAL
ADEL 1
NGOY 1 FINAL
KREY 0
DGOR 1 FINAL
CSCH 2
ESTG 2 FINAL
SAIP 1
MSOL 1 FINAL
GFTB 1
ZOBA 0 FINAL
SPID 0
HELH 1 FINAL
SMOU 1
NMAZ 2 FINAL
SEPA 3
PRJJ 2 FINAL
ESTK 0
PAYK   POSTPONED
PERS
204169 CSK 2 FINAL
204170 ANZ 0
CCHI 0 FINAL
VLNT 4
TAAW 4 FINAL
FAIS 1
NASR 2 FINAL
BATN 0
FATH 3 FINAL
RAED 0
VOJV 0 FINAL
CUKA 1
RIJK 2 FINAL
IZAP 1
LGDK 1 FINAL
PGIL 1
DMOG 1 FINAL
VBSK 3
VIKT 2 FINAL
BHMN 2
VALM 0 FINAL
RGAS 3
DESN 0 FINAL
DNSK 1
PYRA 0 FINAL
ISMA 2
AHLY   POSTPONED
MLEM
INGL 0 FINAL
SDHN 4
ERZG 1 FINAL
DYND 1
205137 HOBR 0 FINAL
205138 ESJG 2
BVRT 2 FINAL
VRYA 2
OHOD 1 FINAL
ITTI 1
204185 ROS 1 FINAL
204186 LOK 2
207837 BRSP 1 FINAL
207838 GAL 1
HSPO 1 FINAL
CMBR 3
AZII 1 FINAL
DORD 1
JPSV 2 FINAL
MAAS 2
VDAM 1 FINAL
EIND 1
SROT 1 FINAL
ROD 1
DENB 1 FINAL
OSS 0
GAEG 1 FINAL
ALMC 0
NEC 3 FINAL
TELS 0
RKC 1 FINAL
JAJX 2
GRNB 2 FINAL
NCY 1
LHVR 2 FINAL
AJA 3
RSTR 0 FINAL
CLFT 0
CNIR 0 FINAL
METZ 3
VNS 0 FINAL
ORLN 1
CHTX 0 FINAL
PARS 0
SCX 2 FINAL
TRO 1
IASI 0 FINAL
CCN 1
202485 DUS 1 FINAL
202486 FRA 7
204721 WAAS 1 FINAL
204722 BRUG 1
PSZC 1 FINAL
JAGI 2
203397 NOLY 0 FINAL
203398 LYO 2
200205 MIDD 2 FINAL
200206 SHEF 1
SPAT 4 FINAL
LIME 0
BOHM 5 FINAL
BRAY 0
CORK 3 FINAL
DERY 0
SLIG 0 FINAL
DNDK 5
LLNT 2 FINAL
BTWN 5
NWTO 3 FINAL
CAER 0
201937 ALAV 1 FINAL
201938 CVG 0
MALA 0 FINAL
ELCH 2
PES 3 FINAL
SPEZ 1
WRFD 1 FINAL
SHAM 3
INST 2 FINAL
NWRY 0
DAKL 1 FINAL
ENPI 1
MSRY   POSTPONED
ZAML
208049 TLRS 0 FINAL
208050 DNJ 2
208017 GLPL 0 FINAL
208018 VLZ 1
AGO 0 FINAL
CRB 2
CAPI 0 FINAL
AFEB 0
Clausura
TEMC 1 FINAL
UESP 2
CEC 0 FINAL
SBNT 0
ZPEC 1 2nd  (88)
UAEM 0
Apertura
208045 RIV 0   (71)
208046 CLN 0
FIG 0 2nd  (57)
PON 2
CAFE 1 1st  (45)
ASLS 0
Apertura
AYAC 1 1st  (44)
HNCY 1
Clausura
TAUR   9:00 PM
ARUN
Apertura
209237 VCRZ   10:00 PM
209238 ALS
Apertura
OAXA   10:00 PM
VDOS
Apertura
UGUA   10:00 PM
TMPC
Apertura
HIRO   1:00 AM
SHIM
STOS   1:00 AM
VEGL
INCH   1:00 AM
JHM
POHA   1:00 AM
SUWN
SEUL   1:00 AM
JEJU
GWON   1:00 AM
UHYN
JEON   1:00 AM
DAEG
SANG   1:00 AM
GYEO
YOKO   2:00 AM
GOSK
CSAP   3:00 AM
SBLL
KASH   3:00 AM
URWA
LORI   6:00 AM
ARTS
TKLV   6:00 AM
KURS
VPRS   6:00 AM
PLNN
207469 HMRB   7:00 AM
207470 MALM
AYER   7:00 AM
SHRK
GBES   7:00 AM
TUNS
200137 MUN   7:30 AM
200138 CHE
TITO   7:30 AM
BPOD
ZETA   7:30 AM
ISKR
GRBJ   7:30 AM
RPLJ
SUTJ   7:30 AM
PTRV
MBAR   7:30 AM
LOVC
BRHN   7:35 AM
GNGZ
DYIF   7:35 AM
GUIZ
HEBE   7:35 AM
CDL
TQUN   7:35 AM
SHNG
TEDA   7:35 AM
SLTN
SNCA   7:45 AM
STNR
KUKE   8:00 AM
KRUJ
TDUR   8:00 AM
LACI
ZARI   8:00 AM
ZIMB
SPER   8:00 AM
DUTO
RVEL   8:00 AM
MURA
201329 RNDE   9:00 AM
201330 ROM
PANI   9:00 AM
PKOS
KKNJ   9:00 AM
TZLA
GOSK   9:00 AM
ZVIJ
NEF   9:00 AM
QBAL
FLRA   9:00 AM
NTRN
ORDB   9:00 AM
ASTN
206389 SARP   9:30 AM
206390 MOLD
BIZR   9:30 AM
TATA
SAHL   9:30 AM
GABE
HLIF   9:30 AM
MNST
200133 SOU   10:00 AM
200134 BNMH
200157 FUL   10:00 AM
200158 CDF
200129 BRNY   10:00 AM
200130 MCH
200145 BRT   10:00 AM
200146 NUD
200125 TOT   10:00 AM
200126 WHM
200153 WATF   10:00 AM
200154 WOV
HDRA   10:00 AM
MTA
207445 OREB   10:00 AM
207446 DKRD
WMBN   10:00 AM
BPOL
RCHD   10:00 AM
BRDC
OXFD   10:00 AM
BROV
BARN   10:00 AM
CATH
GHAM   10:00 AM
DONC
WALS   10:00 AM
LTNT
ACCR   10:00 AM
PBU
BALB   10:00 AM
PARG
FWDT   10:00 AM
PMTH
SUN   10:00 AM
SHRW
CVNT   10:00 AM
STHE
SCUN   10:00 AM
WYCM
HIBE   10:00 AM
CEL
1st Phase
STJN   10:00 AM
MTHR
1st Phase
DNDE   10:00 AM
LVGS
1st Phase
KILM   10:00 AM
STMR
1st Phase
ABDN   10:00 AM
HMID
1st Phase
PTHS   10:00 AM
ALOA
FALK   10:00 AM
GRNK
ICT   10:00 AM
DUND
QUEN   10:00 AM
DUNF
AYR   10:00 AM
ROSS
FORF   10:00 AM
STNH
AIRD   10:00 AM
MNTR
DBAR   10:00 AM
ARBR
BREC   10:00 AM
EFIF
STRN   10:00 AM
RROV
MRBR   10:00 AM
GORC
NCTY   10:00 AM
BURY
NEWP   10:00 AM
CRWT
CTWN   10:00 AM
FGRV
EXCT   10:00 AM
GRIM
CAMB   10:00 AM
LNCL
CARU   10:00 AM
MACT
NTWN   10:00 AM
MLKY
CLCH   10:00 AM
MRCM
PVLE   10:00 AM
OLDH
CALX   10:00 AM
STVG
MNSF   10:00 AM
SWIN
TRNM   10:00 AM
YEOV
GRET   10:00 AM
BERW
2nd Round
ESTR   10:00 AM
GALA
2nd Round
KLTY   10:00 AM
PHED
2nd Round
FRMR   10:00 AM
AROV
2nd Round
SPRT   10:00 AM
EKIL
2nd Round
LGOW   10:00 AM
BEIT
2nd Round
CLYD   10:00 AM
COWD
2nd Round
ANAN   10:00 AM
ROTH
2nd Round
QPRK   10:00 AM
STIR
2nd Round
BSCG   10:00 AM
CMBR
2nd Round
FRSR   10:00 AM
ECAD
2nd Round
WWEL   10:00 AM
ELGN
2nd Round
COLD   10:00 AM
BROR
2nd Round
CIVL   10:00 AM
EDBC
2nd Round
STRU   10:00 AM
DVAL
2nd Round
AUCH   10:00 AM
COVE
2nd Round
FAMA   10:00 AM
ENOS
WINS   11:00 AM
SALZ
RALA   11:00 AM
LINZ
RVA   11:00 AM
HBRG
STUZ   11:00 AM
SJEV
MEZO   11:00 AM
KISV
VID   11:00 AM
HLDS
BHON   11:00 AM
BDPT
UJPT   11:00 AM
DSGY
PKSA   11:00 AM
DEBR
RUZK   11:00 AM
SRED
NTRA   11:00 AM
TRNN
ZEMP   11:00 AM
ZILN
SPOD   11:00 AM
DDS
VZM   11:00 AM
SLBR
SEBL   11:00 AM
QRAB
ERMI   11:00 AM
APOL
CSBL   11:00 AM
OCK
PNET   11:15 AM
GIAN
201321 GEN   12:00 PM
201322 JUV
HAPO   12:00 PM
HKS
206361 STRM   12:00 PM
206362 SNFJ
ATHN   12:00 PM
APOL
DOMZ   12:00 PM
AKID
DOXA   12:00 PM
LARN
HTA   12:15 PM
BYTA
200121 LIV   12:30 PM
200122 HUDT
203945 EMMN   12:30 PM
203946 PSV
203949 VTE   12:30 PM
203950 EXC
THUN   1:00 PM
LZRN
YNG   1:00 PM
ZUR
DHJ   1:00 PM
KMAR
RAAN   1:30 PM
BESH
LMIA   1:30 PM
ALFC
ZELJ   1:30 PM
ZMOS
FRNC   1:30 PM
PUSK
PENL   2:00 PM
NACF
Clausura
IZTA   2:00 PM
SRAT
Apertura
201341 NAP   2:30 PM
201342 UDI
203953 AJA   2:45 PM
203954 HEE
203957 AZA   2:45 PM
203958 ULT
208233 GRM   3:00 PM
208234 AMI
208221 BHIA   3:00 PM
208222 BOTO
RPAR   3:00 PM
UNVR
Clausura
CRAH   3:00 PM
IRT
INDM   5:00 PM
JAGC
Clausura
GUAB   5:15 PM
STRG
Clausura
208205 APR   6:00 PM
208206 SAO
208209 VAS   6:00 PM
208210 SPT
TANQ  
DEFS
Clausura
RACM  
TANQ
Clausura
CRTG   6:00 PM
UCRA
Apertura
ALAJ   6:00 PM
SAPR
Apertura
LIMN   6:00 PM
SGUA
Apertura
GUAD   6:00 PM
SCRL
Apertura
MPZ   6:00 PM
HRDO
Apertura
CARM   6:00 PM
GRCA
Apertura
BOYC   7:00 PM
BUCA
Clausura
EQUI   7:00 PM
INDS
Clausura
MOTG   8:00 PM
UPNF
Apertura
VIDA   8:15 PM
HOND
Apertura
OCAL   9:00 PM
PATR
Clausura
PLAT   9:00 PM
RESP
Apertura
GUAS   9:00 PM
COBN
Apertura
LAF   9:00 PM
ISMN
Apertura
CYAT   3:30 AM
BEJG
CFL
651 HAM 31 4th  (06:45)
652 OTT 35
653 EDM   10:00 PM
654 BC

Soccer Schedule

[ All times are ET. ]


Date Range: to
Narrow By Team:
Date
Time
Home
Scores
Road
Venue (Capacity)
10/18/18
10/18/18
21:00
Millonarios FC
Leones FC
10/18/18
21:00
Rionegro Águilas
Atlético Nacional
10/18/18
22:05
Guadalupe FC
Deportivo Saprissa
10/18/18
21:00
CD Olimpia
CD Real de Minas
10/18/18
21:00
CD Luis Ángel Firpo
CD Sonsonate
10/18/18
20:30
CD Chalatenango
CD FAS
10/19/18
10/19/18
18:00
Vélez Sarsfield
 
Gimnasia La Plata
10/19/18
20:15
CA Colón
 
River Plate
10/19/18
18:00
Defensa y Justicia
 
CA Talleres
10/19/18
4:50
Adelaide United
 
Sydney FC
10/19/18
14:30
Club Brugge
 
Waasland-Beveren
10/19/18
12:00
FC Vitebsk
 
FC Dnepr Mogilev
10/19/18
20:30
Ponte Preta
 
Figueirense FC
10/19/18
19:30
EC São Bento
 
Criciúma EC
10/19/18
18:15
CRB
 
Goiás EC
Trapichão (20,551)
10/19/18
13:00
PFC Vereya Stara Zagora
 
POFC Botev Vratsa
10/19/18
19:00
Club Unión Española
 
CD Temuco
10/19/18
12:00
NK Inter Zaprešić
 
HNK Rijeka
10/19/18
12:00
Bohemians 1905
 
FC Viktoria Plzeň
10/19/18
13:00
Esbjerg FB
 
Hobro IK
10/19/18
9:00
Smouha SC
 
Haras El Hodoud SC
10/19/18
15:00
ENPPI SC
 
El Daklyeh FC
10/19/18
12:00
Ismaily SC
 
Pyramids FC
10/19/18
12:00
Misr Lel Makasa SC
 
Al Ahly SC
10/19/18
15:00
Zamalek SC
 
Al-Masry Club
10/19/18
14:45
Sheffield Wednesday
 
Middlesbrough FC
10/19/18
15:00
Celta Vigo
 
Deportivo Alavés
Balaídos (31,800)
10/19/18
15:00
Elche CF
 
Málaga
10/19/18
14:45
Lyon
 
Nîmes Olympique
10/19/18
14:00
AS Nancy-Lorraine
 
Grenoble Foot 38
10/19/18
14:00
AC Ajaccio
 
Le Havre AC
10/19/18
14:00
Clermont Foot
 
Red Star FC
10/19/18
14:00
FC Metz
 
Chamois Niortais FC
10/19/18
14:00
US Orléans
 
Valenciennes FC
10/19/18
14:00
Paris FC
 
LB Châteauroux
10/19/18
14:00
Troyes
 
FC Sochaux
10/19/18
7:30
FC Chikhura Sachkhere
 
FC Dila Gori
10/19/18
14:30
Eintracht Frankfurt
 
Fortuna Düsseldorf
10/19/18
12:30
SV Sandhausen
 
FC Ingolstadt 04
10/19/18
12:30
Dynamo Dresden
 
FC Erzgebirge Aue
10/19/18
14:45
Limerick FC
 
St Patrick's Athletic FC
10/19/18
14:45
Bray Wanderers AFC
 
Bohemians FC
10/19/18
14:45
Derry City FC
 
Cork City FC
10/19/18
14:45
Dundalk FC
 
Sligo Rovers FC
Oriel Park (4,500)
10/19/18
15:00
Shamrock Rovers
 
Waterford FC
10/19/18
8:00
Saipa FC
 
Esteghlal FC
10/19/18
8:00
Gostaresh Foolad Tabriz FC
 
Naft Masjed Soleyman FC
10/19/18
8:30
Sepidrood Rasht SC
 
Zob Ahan CSC
10/19/18
10:30
Persepolis FC
 
Paykan FC
Azadi Stadium (84,412)
10/19/18
9:15
Foolad Mobarakeh Sepahan FC
 
FC Nassaji Mazandaran
10/19/18
9:30
Esteghlal Khuzestan FC
 
FC Pars Jonoubi Jam
Ghadir Stadim (50,199)
10/19/18
15:00
Spezia Calcio 1906
 
Pescara
10/19/18
6:30
Kashiwa Reysol
 
Nagoya Grampus Eight
10/19/18
13:00
Al-Ittihad FC
 
Ohod Club
10/19/18
11:15
Al-Raed SFC
 
Al-Fateh SC
10/19/18
11:10
Al-Faisaly FC
 
Al Taawon FC
10/19/18
11:10
Al-Batin FC
 
Al-Nassr FC
10/19/18
12:00
FK Rīgas Futbola skola
 
Valmiera Glass FK
10/19/18
22:00
Atlas
 
Tiburones Rojos de Veracruz
10/19/18
20:00
UA Estado de México
 
CA Zacatepec
10/19/18
21:00
Atlético San Luis
 
Cafetaleros de Tapachula
10/19/18
22:00
Venados FC
 
Alebrijes de Oaxaca
10/19/18
22:00
Jaibos Tampico Madero
 
Univ de Guadalajara
10/19/18
14:00
SC Cambuur
 
Helmond Sport
10/19/18
14:00
FC Dordrecht
 
AZ II
10/19/18
14:00
MVV Maastricht
 
PSV II
De Geusselt (10,000)
10/19/18
14:00
FC Eindoven
 
FC Volendam
10/19/18
14:00
Roda JC Kerkrade
 
Sparta Rotterdam
10/19/18
14:00
FC Oss
 
FC Den Bosch
10/19/18
14:00
Almere City FC
 
Go Ahead Eagles
10/19/18
14:00
SC Telstar
 
NEC Nijmegen
10/19/18
14:00
Ajax II
 
RKC Waalwijk
10/19/18
15:00
Newry City AFC
 
Institute FC
10/19/18
21:00
CD Árabe Unido
 
Tauro FC
10/19/18
18:30
Club Atletico 3 de Febrero
 
CD Capiatá
10/19/18
21:00
Sport Huancayo
 
Ayacucho FC
10/19/18
14:30
Jagiellonia Bialystok SSA
 
MKS Pogón Szczecin
10/19/18
12:00
Gliwicki Klub Sportowy Piast Gilwice
 
Lechia Gdańsk
10/19/18
14:00
CFR Cluj-Napoca
 
CSMS Iaşi
10/19/18
11:00
FC Voluntari
 
CS Concordia Chiajna
10/19/18
11:00
Anzhi Makhachkala
 
CSKA Moscow
10/19/18
13:30
Lokomotiv Moskva
 
FK Rostov-na-Donu
RZD Arena (28,800)
10/19/18
11:30
FK Čukarički
 
FK Vojvodina Novi Sad
10/19/18
13:30
Galatasary
 
Bursapor
10/19/18
12:00
FC Shakhtar Donetsk
 
SFC Desna Chernihiv
10/19/18
14:45
Barry Town United FC
 
Llanelli Town AFC
Jenner Park (3,500)
10/19/18
14:45
Caernarfon Town FC
 
Newtown AFC
10/20/18
10/20/18
8:00
KS Kastrioti Krujë
 
FK Kukësi
10/20/18
8:00
KF Laçi
 
KS Teuta Durrës
10/20/18
14:30
Lanús
 
Patronato de Paraná
10/20/18
12:15
Godoy Cruz
 
CA Aldosivi
10/20/18
19:00
Newell's Old Boys
 
Tigre
10/20/18
16:45
Boca Juniors
 
CA Rosario Central
La Bombonera (49,000)
10/20/18
6:00
Artsakh FC
 
Lori FC
10/20/18
7:00
Shirak FC
 
FC Ararat Yerevan
10/20/18
4:50
Melbourne Victory FC
 
Melbourne Heart FC
10/20/18
11:00
FC Salzburg
 
FC Wacker Innsbruck
10/20/18
11:00
LASK Linz
 
SC Rheindorf Altach
TGW Arena (7,152)
10/20/18
11:00
TSV Hartberg
 
Rapid Wien
10/20/18
9:00
Qəbələ FK
 
Neftçi Baku PFK
10/20/18
11:00
Qarabağ FK
 
Səbail FK
10/20/18
14:00
KV Kortrijk
 
Sint-Truiden VV
10/20/18
14:00
Royal Antwerp FC
 
KSC Lokeren Oost-Vlaanderen
Bosuilstadion (16,649)
10/20/18
12:00
Royal Mouscron-Péruwelz
 
Standard Liège
10/20/18
14:30
Genk
 
KAS Eupen
Luminus Arena (21,500)
10/20/18
9:00
FK Tuzla City
 
FK Mladost Doboj Kakanj
10/20/18
11:00
FK Sarajevo
 
FK Sloboda Tuzla
10/20/18
9:00
FK Zvijezda 09
 
NK GOŠK Gabela
10/20/18
13:30
HŠK Zrinjski Mostar
 
FK željezničar Sarajevo
10/20/18
12:00
FC Shakhtyor Salihorsk
 
FC Neman Grodno
10/20/18
10:00
Bate Borisov
 
FC Gorodeya
Borisov Arena (13,126)
10/20/18
8:00
FC Minsk
 
FC Dinamo Minsk
10/20/18
15:00
Club Universitario
 
Royal Pari FC
10/20/18
17:15
Club The Strongest
 
CD Guabirá
10/20/18
18:00
São Paulo
 
Atlético Paranaense
10/20/18
18:00
Sport Recife
 
CR Vasco de Gama
10/20/18
15:00
Botafogo (RJ)
 
EC Bahia
Engenhão (46,931)
10/20/18
15:00
América (MG)
 
Grêmio
10/20/18
15:30
Avaí
 
Oeste FC
Ressacada (15,000)
10/20/18
18:00
Fortaleza EC
 
Paysandu SC
10/20/18
15:30
Vila Nova FC
 
EC Juventude
10/20/18
15:30
Boa EC
 
Guarani FC
Melão (15,471)
10/20/18
20:00
Sampaio Corrêa
 
Londrina EC
10/20/18
8:00
PFC Slavia Sofia
 
PFC Septemvri Sofia
10/20/18
13:00
PFC Ludogorets Razgrad
 
PFC Levski Sofia
10/20/18
10:15
PFC Botev Plovdiv
 
PFC Cherno More Varna
10/20/18
11:00
O'Higgins FC
 
CSD Colo-Colo
10/20/18
14:00
CD Curicóo Unido
 
CD Palestino
10/20/18
16:30
CD Unión La Calera
 
CD Huachipato
10/20/18
19:00
CD Universidad Católica
 
CD Univ de Concepcíon
10/20/18
7:35
Guangzhou Evergrande FC
 
Beijing Renhe FC
10/20/18
7:35
Guizhou Hengfeng FC
 
Dalian Yifang FC
10/20/18
7:35
Chongqing Dangdai Lifan FC
 
Hebei China Fortune FC
10/20/18
7:35
Shanghai Shenhua FC
 
Tianjin Quanjian FC
10/20/18
7:35
Shandong Luneng Taishan FC
 
Tianjin Teda FC
10/20/18
19:00
CA Bucaramanga
 
Boyacá Chicó FC
10/20/18
17:00
Jaguares de Córdoba
 
Independiente Medellín
10/20/18
21:00
Patriotas FC
 
CD Once Caldas
10/20/18
19:00
Independiente Santa Fe
 
CD La Equidad
10/20/18
18:00
CF Universidad de Costa Rica
 
CS Cartaginés
10/20/18
18:00
Deportivo Saprissa
 
LD Alajuelense
10/20/18
18:00
Santos de Guápiles FC
 
Limón FC
10/20/18
18:00
AD San Carlos
 
Guadalupe FC
10/20/18
18:00
Herediano
 
Municipal Pérez Zeledón
10/20/18
18:00
AD Grecia
 
AD Carmelita
10/20/18
9:00
NK Rudeš Zagreb
 
NK Osijek
10/20/18
11:30
NK Istra 1961
 
Dinamo Zagreb
10/20/18
12:00
AEK Larnaca FC
 
Doxa Katokopia FC
10/20/18
11:00
Apollon Limassol
 
Ermis Aradippou
10/20/18
10:00
Enosis Neon Paralimni
 
Anorthosis Famagusta FC
10/20/18
11:00
1. FK Příbram
 
FK Baumit Jablonec
10/20/18
11:00
FC Baník Ostrava
 
MFK Karviná
10/20/18
9:00
SK Sigma Olomouc
 
FC FASTAV Zlín
10/20/18
11:00
1. FC Slovácko
 
FK Teplice
10/20/18
10:00
FC Nordsjælland
 
FC Midtjylland
10/20/18
13:00
Al-Ittihad Alexandria
 
Petrojet SC
10/20/18
12:30
Huddersfield Town
 
Liverpool
10/20/18
10:00
West Ham United
 
Tottenham
10/20/18
10:00
Manchester City
 
Burnley FC
10/20/18
10:00
AFC Bournemouth
 
Southampton
10/20/18
7:30
Chelsea
 
Manchester United
10/20/18
10:00
Newcastle United
 
Brighton & Hove
10/20/18
10:00
Wolverhampton
 
Watford
10/20/18
10:00
Cardiff
 
Fulham
10/20/18
10:00
Brentford FC
 
Bristol City
Griffin Park (12,219)
10/20/18
10:00
Hull City
 
Preston North End
KCOM Stadium (25,586)
10/20/18
10:00
Stoke City
 
Birmingham City
10/20/18
10:00
Wigan Athletic
 
West Bromwich Albion
DW Stadium (25,138)
10/20/18
10:00
Aston Villa
 
Swansea City
Villa Park (42,788)
10/20/18
7:00
Blackburn
 
Leeds United
Ewood Park (31,154)
10/20/18
12:30
Derby County FC
 
Sheffield United
10/20/18
10:00
Reading
 
Millwall
10/20/18
10:00
Ipswich Town
 
Queens Park Rangers
Portman Road (30,311)
10/20/18
10:00
Rotherham United
 
Bolton
10/20/18
10:00
Nottingham Forest
 
Norwich City
10/20/18
10:00
Blackpool
 
AFC Wimbledon
10/20/18
10:00
Bradford City
 
Rochdale AFC
10/20/18
10:00
Bristol Rovers
 
Oxford United
10/20/18
10:00
Charlton Athletic
 
Barnsley FC
The Valley (27,111)
10/20/18
10:00
Doncaster Rovers
 
Gillingham FC
10/20/18
10:00
Luton Town FC
 
Walsall FC
10/20/18
10:00
Peterborough United
 
Accrington Stanley FC
ABAX Stadium (15,315)
10/20/18
10:00
Plymouth Argyle
 
Burton Albion FC
10/20/18
10:00
Portsmouth
 
Fleetwood Town FC
Fratton Park (21,100)
10/20/18
10:00
Shrewsbury Town FC
 
Sunderland
10/20/18
10:00
Southend United FC
 
Coventry City
Roots Hall (12,392)
10/20/18
10:00
Wycombe Wanderers FC
 
Scunthorpe United FC
Adams Park (10,284)
10/20/18
10:00
Bury FC
 
Notts County FC
JD Stadium (11,840)
10/20/18
10:00
Crawley Town FC
 
Newport County AFC
10/20/18
10:00
Forest Green Rovers
 
Cheltenham Town FC
The New Lawn (5,147)
10/20/18
10:00
Grimsby Town FC
 
Exeter City FC
10/20/18
10:00
Lincoln City FC
 
Cambridge United FC
Sincil Bank (10,120)
10/20/18
10:00
Macclesfield Town FC
 
Carlise United
10/20/18
10:00
Milton Keynes Dons
 
Northampton Town FC
Stadium:MK (22,000)
10/20/18
10:00
Morecambe
 
Colchester United FC
Globe Arena (6,476)
10/20/18
10:00
Oldham Athletic AFC
 
Port Vale FC
Boundary Park (10,638)
10/20/18
10:00
Stevenage FC
 
Crewe Alexandra
10/20/18
10:00
Swindon Town
 
Mansfield Town
10/20/18
10:00
Yeovil Town FC
 
Tranmere Rovers
Huish Park (9,665)
10/20/18
7:00
Real Madrid
 
Levante
10/20/18
12:30
Villarreal
 
Atlético Madrid
10/20/18
14:45
FC Barcelona
 
Sevilla FC
10/20/18
10:15
Valencia
 
CD Leganés
10/20/18
12:00
AD Alcorcón
 
Granada
10/20/18
14:00
Córdoba CF
 
Deportivo La Coruña
10/20/18
12:00
UD Las Palmas
 
CD Numancia
10/20/18
10:00
Real Oviedo
 
Osasuna
10/20/18
6:00
FC Kuressaare
 
JK Tallinna Kalev
10/20/18
6:00
Paide Linnameeskond
 
Pärnu JK Vaprus
10/20/18
9:00
JK Narva Trans
 
FC Flora
10/20/18
14:00
FC Nantes
 
Toulouse FC
10/20/18
11:00
Paris Saint-Germain
 
Amiens SC
10/20/18
14:00
RC Strasbourg
 
AS Monaco FC
10/20/18
14:00
SM Caen
 
EA Guingamp
10/20/18
14:00
Dijon FCO
 
Lille
10/20/18
14:00
Stade de Reims
 
Angers SCO
10/20/18
9:00
Stade Brestois 29
 
FC Lorient
10/20/18
7:30
FC Sioni Bolnisi
 
FC Samtredia
10/20/18
9:30
Vfb Stuttgart
 
Borussia Dortmund
10/20/18
9:30
Vfl Wolfsburg
 
FC Bayern München
10/20/18
9:30
FC Augsburg
 
RB Leipzig
WWK Arena (30,660)
10/20/18
12:30
FC Schalke 04
 
SV Werder Bremen
Veltins Arena (61,673)
10/20/18
9:30
Bayer 04 Leverkusen
 
Hannover 96
BayArena (30,210)
10/20/18
9:30
FC Nürnberg
 
1899 Hoffenheim
10/20/18
7:00
Holstein Kiel
 
FC Köln
10/20/18
7:00
DSC Arminia Bielefeld
 
SpVgg Greuther Fürth
Schüco Arena (27,300)
10/20/18
7:00
1. FC Heidenheim 1846
 
1. FC Magdeburg
Voith-Arena (10,000)
10/20/18
13:30
AEL 1964 FC
 
AS Lamia
AEL FC Arena (16,118)
10/20/18
12:00
GS Apollon Smyrnis
 
AEK Athens
10/20/18
9:00
Panathinaikos
 
Panionios GSS
10/20/18
11:15
PAS Giannina
 
Panetolikos GFS
10/20/18
21:00
CSyD Cobán Imperial
 
Deportivo Guastatoya
10/20/18
14:00
Siquinalá FC
 
Deportivo Iztapa
10/20/18
20:15
CD Honduras
 
CSD Vida
10/20/18
20:00
Lobos UPNFM
 
CD Motagua
10/20/18
21:00
RCD España
 
Platense FC
10/20/18
13:30
Puskás Akadémia FC
 
Ferencvárosi TC
Pancho Arena (4,500)
10/20/18
11:00
Kisvárda FC
 
Mezőkövesd-Zsóry SE
10/20/18
11:00
Szombathelyi Haladás
 
Videoton FC
10/20/18
11:00
MTK Budapest FC
 
Budapest Honvéd FC
10/20/18
11:00
Diósgyőri VTK
 
Újpest FC
10/20/18
11:00
Debreceni VSC
 
Paksi SE
10/20/18
10:30
Sanat Naft FC
 
Tractor Sazi Tabriz FC
10/20/18
12:00
Hapoel Kiryat Shmona
 
Hapoel Haifa FC
10/20/18
10:00
Maccabi Tel Aviv
 
Hapoel Hadera FC
10/20/18
12:15
Bnei Yehuda Tel Aviv FC
 
Hapoel Tel Aviv
10/20/18
13:30
Hapoel Be'er Sheva FC
 
Hapoel Ra'anana AFC
10/20/18
12:00
Juventus
 
Genoa
10/20/18
9:00
AS Roma
 
SPAL 2013
10/20/18
14:30
Udinese
 
Napoli
Dacia Arena (41,652)
10/20/18
9:00
Ascoli Calcio 1898
 
Carpi
10/20/18
9:00
AS Cittadella
 
Brescia
10/20/18
9:00
Cosenza Calcio
 
Foggia Calcio
10/20/18
12:00
FC Crotone
 
Padova
10/20/18
1:00
Shimizu S-Pulse
 
Sanfrecce Hiroshima
10/20/18
3:00
Shonan Bellmare
 
Consadole Sapporo
10/20/18
1:00
Vegalta Sendai
 
Sagan Tosu
10/20/18
3:00
Urawa Red Diamonds
 
Kashima Antlers FC
10/20/18
6:00
FC Tokyo
 
Cerezo Osaka
10/20/18
6:00
Kawasaki Frontale
 
Vissel Kobe
10/20/18
2:00
Gamba Osaka
 
Yokohama F Marinos
10/20/18
9:00
FC Astana
 
FC Ordabasy
Astana Arena (30,000)
10/20/18
1:00
Jeonbuk Hyundai Motors
 
Incheon United
10/20/18
1:00
Suwon Samsung Bluewings
 
Pohang Steelers
10/20/18
1:00
Jeju United FC
 
FC Seoul
10/20/18
1:00
Ulsan Hyundai FC
 
Gangwon FC
10/20/18
1:00
Daegu FC
 
Jeonnam Dragons FC
Daegu Stadium (66,422)
10/20/18
1:00
Gyeongnam FC
 
Sangju Sangmu FC
10/20/18
12:45
Al-Shabab FC
 
Al-Hilal FC (Riyadh)
10/20/18
10:50
Al-Ettifaq FC
 
Al-Ahli Saudi SFC
10/20/18
6:00
Riga FC
 
FK Jelgava
10/20/18
8:00
FK Ventspils
 
FK Spartaks Jūrmala
10/20/18
10:00
FK Liepāja
 
FS Metta
10/20/18
13:00
Kawkab Marrakech
 
Difaâ Hassani d'El Jadida
10/20/18
15:00
Ittihad Riadhi de Tanger
 
Chabab Rif Al Hoceima
10/20/18
11:00
Olympique Club de Khouribga
 
Raja Casablanca
Complexe OCP (11,000)
10/20/18
8:00
FC Zimbru Chişinău
 
FC Zaria Bălţi
10/20/18
8:00
FC Dinamo-Auto
 
CSF Speranţa Nisporeni
10/20/18
18:00
Querétaro
 
Cruz Azul
10/20/18
20:00
América
 
Club Tijuana
Estadio Azteca (105,000)
10/20/18
20:00
Pachuca
 
Santos Laguna
10/20/18
22:00
Club Necaxa
 
Club León
10/20/18
22:06
Monterrey
 
Toluca
10/20/18
17:00
CD Mineros de Zacatecas
 
CSD Sinaloa
10/20/18
20:00
Celaya FC
 
Atlante
10/20/18
22:00
FC Juárez
 
Cimarrones de Sonora FC
10/20/18
7:30
FK Budućnost Podgorica
 
OFK Titograd Podgorica
10/20/18
7:30
FK Iskra Danilovgrad
 
FK Zeta
10/20/18
7:30
FK Rudar Pljevlja
 
OFK Grbalj
10/20/18
7:30
OFK Petrovac
 
FK Sutjeska Nikšić
10/20/18
7:30
FK Lovćen Cetinje
 
FK Mornar Bar
10/20/18
12:30
PSV Eindhoven
 
FC Emmen
10/20/18
12:30
Excelsior
 
Vitesse Arnhem
10/20/18
14:45
Heerenveen
 
Ajax Amsterdam
10/20/18
14:45
FC Utrecht
 
AZ Alkmaar
10/20/18
10:00
Ards FC
 
Linfield FC
10/20/18
10:00
Ballymena United FC
 
Dungannon Swifts FC
10/20/18
10:00
Cliftonville
 
Warrenpoint Town FC
10/20/18
10:00
Coleraine FC
 
Crusaders FC
10/20/18
10:00
Glentoran FC
 
Glenavon FC
The Oval (26,556)
10/20/18
12:00
Sandefjord Fotball
 
Strömsgodset IF
10/20/18
9:30
Molde FK
 
Sarpsborg 08
Aker Stadion (11,800)
10/20/18
19:00
Santa Gema FC
 
CD Plaza Amador
10/20/18
19:00
CD Universitario
 
Independiente (PAN)
10/20/18
19:00
Alianza FC (PAN)
 
Sporting San Miguelito
10/20/18
19:00
Costa del Este FC
 
San Francisco FC
10/20/18
17:00
Club General Díaz FBC
 
Deportivo Santaní
10/20/18
19:00
Club Nacional (PAR)
 
Club Guaraní
10/20/18
18:45
CD Sport Rosario de Huaraz
 
Univ San Martín
10/20/18
16:30
Real Garcilaso
 
CD Unión Comercio
10/20/18
14:00
Deportivo Binacional FC
 
Universitario de Deportes
10/20/18
21:00
Sport Boys
 
Academia Deportiva Cantolao
10/20/18
14:30
Lech Poznań
 
Korona Kielce
INEA Stadion (43,629)
10/20/18
12:00
Śląsk Wroclaw
 
Arka Gdynia 1929
10/20/18
9:30
Zagłębie Sosnowiec
 
MKS Miedź Legnica
10/20/18
9:00
AFC Hermannstadt
 
FC Astra Giurgiu
10/20/18
14:00
FC Viitorul Constanţa
 
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
10/20/18
9:30
FC Ufa
 
FK Rubin Kazan
10/20/18
4:30
FC Orenburg
 
FK Yenisey Krasnoyarsk
10/20/18
7:00
Ural Sverdlovsk
 
Kryliya Sovetov
10/20/18
10:00
Celtic
 
Hibernian FC
Celtic Park (60,832)
10/20/18
10:00
Motherwell FC
 
St Johnstone FC
10/20/18
10:00
Livingston FC
 
Dundee FC
10/20/18
10:00
St Mirren FC
 
Kilmarnock FC
10/20/18
10:00
Heart of Midlothian FC
 
Aberdeen FC
10/20/18
10:00
Alloa Athletic FC
 
Partick Thistle FC
10/20/18
10:00
Greenock Morton FC
 
Falkirk FC
10/20/18
10:00
Dundee United FC
 
Inverness Caledonian Thistle
10/20/18
10:00
Dunfermliine Athletic FC
 
Queen of the South FC
East End Park (11,380)
10/20/18
10:00
Ross County FC
 
Ayr United FC
10/20/18
10:00
Stenhousemuir FC
 
Forfar Athletic FC
10/20/18
10:00
Montrose FC
 
Airdrieonians FC
Links Park (4,934)
10/20/18
10:00
Arbroath FC
 
Dumbarton FC
10/20/18
10:00
East Fife FC
 
Brechin City FC
10/20/18
10:00
Raith Rovers FC
 
Stranraer FC
Stark's Park (10,104)
10/20/18
10:00
Berwick Rangers FC
 
Gretna FC 2008
10/20/18
10:00
Gala Fairydean Rovers FC
 
East Stirlingshire FC
10/20/18
10:00
Peterhead FC
 
Kelty Hearts FC
10/20/18
10:00
Albion Rovers FC
 
Formartine United FC
10/20/18
10:00
East Kilbridee FC
 
Spartans FC
10/20/18
10:00
Beith Juniors
 
Linlithgow Rose FC
10/20/18
10:00
Cowdenbeath FC
 
Clyde FC
10/20/18
10:00
Rothes FC
 
Annan Athletic FC
10/20/18
10:00
Stirling Albion FC
 
Queen's Park FC
10/20/18
10:00
Cumbernauld Colts FC
 
BSC Glasgow FC
10/20/18
10:00
Edusport Academy FC
 
Fraserburgh FC
10/20/18
10:00
Elgin City FC
 
Whitehill Welfare FC
10/20/18
10:00
Brora Rangers FC
 
Coldstream FC
Dudgeon Park (4,000)
10/20/18
10:00
Edinburgh City FC
 
Civil Service Strollers FC
10/20/18
10:00
Deveronvale FC
 
Stirling University FC
10/20/18
10:00
Cove Rangers FC
 
Auchinleck Talbot FC
10/20/18
21:00
AD Isidro Metapán
 
CD Luis Ángel Firpo
10/20/18
13:00
FK Proleter Novi Sad
 
FK Mačva Şabac
10/20/18
13:00
FK Crvena Zvezda
 
FK Rad Beograd
10/20/18
13:00
FK Radnički Niš
 
FK Zemun
10/20/18
10:00
FK Voždovac
 
FK Mladost Lučani
10/20/18
13:00
FK Napredak Kruševac
 
FK Radnik Surdulica
10/20/18
13:00
FC Luzern
 
FC Thun
swissporarena (17,800)
10/20/18
13:00
FC Zürich
 
Young Boys
10/20/18
11:00
ŠKF Sereď
 
MFK Ružomberok
10/20/18
11:00
FK AS Trenčín
 
FC Nitra
10/20/18
11:00
MŠK Žilina
 
MFK Zemplín Michalovce
10/20/18
11:00
FK DAC 1904 Dunajská
 
ŽP Šport Podbrezová
MOL Aréna (3,170)
10/20/18
11:00
ŠK Slovan Bratislava
 
FC ViOn Zlaté Moravce
10/20/18
7:45
FC Spartak Tnrava
 
FK Senica
10/20/18
10:00
ND Gorica
 
NK Maribor
10/20/18
12:00
NK Aluminij Kidričevo
 
NK Domžale
10/20/18
8:00
NŠ Mura
 
NK Rudar Velenje
10/20/18
10:00
Dalkurd FF
 
Örebro SK
Gavlevallen (6,500)
10/20/18
7:00
Malmö FF
 
Hammarby IF
10/20/18
9:30
US Tataouine
 
CA Bizertin
10/20/18
9:30
Stade Gabèsien
 
Étoile Sportive du Sahel
Stade du Zrig (15,000)
10/20/18
7:00
ES de Tunis
 
AS Gabès
10/20/18
9:30
US Monastirienne
 
CS Hammam-Lif
10/20/18
6:30
Kasimpaşa SK
 
Akhisar Belediyespor
10/20/18
9:00
İstanbul Başakşehir FK
 
Kayserispor
10/20/18
12:00
Sivasspor
 
Fenerbahçe
10/20/18
10:00
FC Vorskla Poltava
 
FC Dynamo Kyiv
10/20/18
7:00
FC Mariupol'
 
FC Zorya Luhansk
10/20/18
14:00
Nacional (UR)
 
CA Peñarol
10/20/18
18:00
Defensor Sporting
 
CCD El Tanquey Sisley
10/20/18
18:00
CCD El Tanquey Sisley
 
Racing Club (UR)
10/20/18
9:30
Carmarthen Town AFC
 
Bala Town FC
10/20/18
9:30
Cefn Druids AFC
 
Cardiff Metropolitan University FC
The Rock (3,000)
10/20/18
9:30
Llandudno FC
 
Aberystwyth Town FC
10/20/18
14:30
The New Saints
 
Gap Connah's Quay Nomads FC
10/21/18
10/21/18
8:00
KF Skënderbeu Korçë
 
KS Kamza
10/21/18
11:00
FK Partizani
 
KS Luftëtari Gjirokastër
10/21/18
19:00
San Martín de Tucumán
 
Racing Club (ARG)
10/21/18
16:45
Independiente (ARG)
 
CA Huracán
10/21/18
12:15
Estudiantes La Plata
 
CA Tucumán
10/21/18
14:30
Argentinos Juniors
 
Unión de Santa Fe
10/21/18
7:00
Alashkert FC
 
FC Gandzasar
10/21/18
10:00
Ararat-Armenia FC
 
FC Pyunik
10/21/18
0:00
Wellington Phoenix FC
 
Newcastle Jets FC
10/21/18
2:00
Brisbane Roar
 
Central Coast Mariners
10/21/18
4:00
Perth Glory FC
 
Western Sydney
NIB Stadium (20,441)
10/21/18
8:30
Vfb Admira Wacker Mödling
 
Wolfsberger AC
BSFZ-Arena (12,000)
10/21/18
8:30
SV Mattersburg
 
SKN St Pölten
Pappelstadion (17,100)
10/21/18
11:00
FK Austria Wien
 
SK Sturm Graz
10/21/18
9:00
Sumgayıt FC
 
Sabah FK
Dalga Arena (6,500)
10/21/18
11:00
Keşlə FK
 
Zirə FK
ASK Arena (8,125)
10/21/18
12:00
KV Oostende
 
KAA Gent
10/21/18
8:30
Anderlecht
 
Cercle Brugge KSV
10/21/18
14:00
R Charleroi SC
 
SV Zulte Waregem
10/21/18
11:00
NK Čelik Zenica
 
NK Široki Brijeg
Bilino Polje (15,292)
10/21/18
9:00
FK Krupa na Vrbasu
 
FK Radnik Bijeljina
10/21/18
9:00
FK Smolevichy
 
FK Isloch Minsk
10/21/18
11:30
FC Dinamo Brest
 
FK Tarpeda Minsk
10/21/18
7:00
FC Slutsk
 
FC Torpedo-Belaz Zhodino
10/21/18
15:00
CA Nacional Potosí
 
Real Potosí
10/21/18
15:00
Club Aurora
 
FC Bolívar
10/21/18
17:15
CD San José
 
Club Jorge Wilstermann
10/21/18
19:30
Sport Boys Warnes
 
Oriente Petrolero
10/21/18
15:00
Palmeiras
 
Ceará
10/21/18
15:00
Fluminense FC
 
Atlético MG
10/21/18
15:00
EC Vitória
 
Corinthians
Barradão (35,632)
10/21/18
18:00
Paraná Clube
 
Flamengo
10/21/18
18:00
Cruzeiro
 
Chapecoense AF
Mineirão (69.000)
10/21/18
10:30
FC Dunav Ruse
 
PFC Lokomotiv Plovdiv
10/21/18
13:00
PFC CSKA Sofia
 
SFC Etar Veliko Tarnovo
10/21/18
11:00
CD Iquique
 
San Luis de Quillota
10/21/18
19:00
Club Universidad de Chile
 
CD Everton
10/21/18
14:00
Deportes Antofagasta
 
Audax Italiano
10/21/18
3:30
Beijing Guoan FC
 
Changchun Yatai FC
10/21/18
7:35
Henan Jianye FC
 
Guangzhou R&F
10/21/18
7:35
Jiangsu Sainty FC
 
Shanghai SIPG FC
10/21/18
21:00
Envigado FC
 
Millonarios FC
10/21/18
19:00
Alianza Petrolera
 
AC Deportivo Cali
10/21/18
17:00
América de Cali
 
Rionegro Águilas
10/21/18
18:15
Atlético Nacional
 
Junior de Barranquilla
10/21/18
15:00
Deportes Tolima
 
Leones FC
10/21/18
9:00
NK Slaven Belupo
 
HNK Gorica
10/21/18
11:30
NK Lokomotiva
 
HNK Hajduk Split
10/21/18
10:00
Nea Salamis Famagusta FC
 
AC Omonia Nicosia
10/21/18
12:00
Apoel Nicosia
 
AEL Limassol
10/21/18
9:00
FC Dukla Praha
 
SFC Opava
10/21/18
11:00
FC Slovan Liberec
 
SK Slavia Praha
10/21/18
8:00
Randers FC
 
SønderjyskE
10/21/18
12:00
Aarhus GF
 
Aalborg BK
Ceres Park (20,032)
10/21/18
10:00
Vejle Boldklub
 
FC København
Vejle Stadion (10,418)
10/21/18
6:00
Vendsyssel FF
 
AC Horsens
10/21/18
14:00
CD El Nacional
 
CD Univ Católica
10/21/18
14:00
LDU Quito
 
Deportivo Cuenca
10/21/18
14:00
ES Emelec
 
CSD Macará
10/21/18
14:00
Guayaquil City FC
 
Barcelona SC
10/21/18
14:00
Técnico Universitario
 
CSD Independiente
10/21/18
14:00
Delfín SC
 
SD Aucas
Estadio Jocay (15,000)
10/21/18
11:00
Everton
 
Crystal Palace
Goodison Park (40,157)
10/21/18
10:15
SD Eibar
 
Athletic Bilbao
Ipurúa (6,479)
10/21/18
6:00
Rayo Vallecano
 
Getafe
10/21/18
14:45
Real Betis
 
Real Valladolid
10/21/18
12:30
SD Huesca
 
Espanyol
10/21/18
12:00
Albacete Balompié
 
UD Almería
10/21/18
14:30
Cádiz CF
 
Sporting Gijón
10/21/18
10:00
CD Lugo
 
Gimnàstic de Tarragona
10/21/18
6:00
Mallorca
 
Extremadura UD
10/21/18
12:00
CF Reus Deportiu
 
CF Rayo Majadahonda
10/21/18
14:00
Real Zaragoza
 
CD Tenerife
10/21/18
6:00
FC Levadia Tallinn
 
JK Viljanki Tulevik
10/21/18
8:00
Nõmme Kalju FC
 
JK Tammeka Tartu
10/21/18
7:30
Vaasan Palloseura
 
RoPS
10/21/18
7:30
PS Kemi Kings
 
IFK Mariehamn
10/21/18
7:30
KuPS
 
TPS
10/21/18
7:30
HJK
 
Seinäjoen Jalkapallokerho
10/21/18
7:30
FC Ilves
 
FC Lahti
10/21/18
7:30
FC Inter Turku
 
FC Honka
10/21/18
9:00
Montpellier HSC
 
Bordeaux
10/21/18
15:00
OGC Nice
 
Marseille
10/21/18
11:00
AS Saint-Étienne
 
Stade Rennais FC
10/21/18
12:00
FC Saburtalo Tbilisi
 
FC Kolkheti-1913 Poti
10/21/18
8:00
FC Dinamo Tbilisi
 
FC Lokomotivi Tblisi
Dinamo Arena (54,549)
10/21/18
10:00
FC Torpedo Kutaisi
 
FC Metalurgi Rustavi
10/21/18
12:00
Borussia Mönchengladbach
 
FSV Mainz 05
10/21/18
9:30
Hertha Berlin
 
SC Freiburg
10/21/18
7:30
Hamburger SV
 
Vfl Bochum
10/21/18
7:30
SSV Jahn Regensburg
 
SV Darmstadt 98
10/21/18
7:30
SC Paderborn 07
 
1. FC Union Berlin
10/21/18
11:15
Levadiakos FC
 
Skoda Xanthi FC
10/21/18
12:00
Aris FC
 
PAOK FC
10/21/18
13:30
OFI Crete
 
Olympiakos
10/21/18
13:00
Deportivo Sanarate
 
Deportivo Chiantla
10/21/18
14:00
CD Malacateco-Coatepeque
 
CSD Comunicaciones
10/21/18
13:00
CSD Municipal
 
CD Petapa
10/21/18
13:30
Antigua GFC
 
Xelajú MC
10/21/18
18:00
CD Real de Minas
 
CD Marathón
10/21/18
18:00
CD Olimpia
 
Juticalpa FC
10/21/18
13:00
Maccabi Petah Tikva FC
 
Ihoud Bnei Sakhnin FC
10/21/18
14:00
FC Ashdod
 
Beitar Jerusalem FC
10/21/18
9:00
Bologna
 
Torino
10/21/18
9:00
Chievo Verona
 
Atalanta
10/21/18
9:00
Parma
 
Lazio
10/21/18
6:30
Frosinone Calcio
 
Empoli FC
10/21/18
12:00
Fiorentina
 
Cagliari
10/21/18
14:30
Internazionale
 
AC Milan
10/21/18
15:00
Lecce
 
Palermo
10/21/18
9:00
US Salernitana
 
AC Perugia
Stadio Arechi (37,245)
10/21/18
9:00
Venezia
 
Hellas Verona FC
10/21/18
3:00
V-Varen Nagasaki
 
Júbilo Iwata
10/21/18
5:00
FC Kyzyl-Zhar SK
 
FC Zhetysu Taldykorgan
10/21/18
5:00
FC Kairat Almaty
 
FC Tobol
10/21/18
6:00
FC Irtysh Pavlodar
 
FC Kaysar Kyzylorda
10/21/18
6:00
FC Atyrau
 
FC Akzhayik
10/21/18
5:00
FC Shakhter Karagandy
 
FC Aktobe
10/21/18
6:00
FK Jonava
 
FK Sūduva Marijampolė
10/21/18
6:00
VMFD Žalgiris Vilnius
 
FK Trakai
LFF Stadium (5,500)
10/21/18
15:00
Wydad Casablanca
 
Mouloudia Club d'Oujda
10/21/18
13:00
RSB Berkane
 
Hassania Union Sport d'Agadir
10/21/18
11:00
CA Youssoufia Berrechid
 
FAR Rabat
10/21/18
8:00
FC Sheriff Tiraspol
 
FC Milsami-Ursidos
10/21/18
8:00
CS Petrocub Hînceşti
 
FC Sf&icicr;ntul Gheorghe
10/21/18
13:00
Lobos BUAP
 
Guadalajara
10/21/18
17:30
Pumas UNAM
 
UANL Tigres
10/21/18
19:00
Morelia
 
Puebla
10/21/18
8:30
FK Renova
 
FK Rabotnički
Ecolog Arena (15,000)
10/21/18
8:30
KF Shkupi 1927
 
FK Sileks Kratovo
10/21/18
8:30
FK Belasica Strumica
 
FK Pobeda
10/21/18
8:30
FK Makedonija Gjorăe Petrov
 
Fudbalska Akademija Pandev
10/21/18
8:30
FK Vardar
 
FK Shkëndija
10/21/18
6:15
NAC Breda
 
Willem II Tilburg
10/21/18
8:30
SC Heracles Almelo
 
FC Groningen
10/21/18
8:30
Feyenoord
 
PEC Zwolle
10/21/18
8:30
vvv-Venlo
 
ADO Den Haag
10/21/18
10:45
Fortuna Sittard
 
De Graafschap
10/21/18
12:00
Ranheim Fotball
 
FK Bodø/Glimt
EXTRA Arena (2,000)
10/21/18
12:00
Lillestrøm SK
 
Rosenborg BK
10/21/18
12:00
FK Haugesund
 
Odds BK
10/21/18
12:00
Tromsø IL
 
IK Start
10/21/18
12:00
Våleranga IF
 
Kristiansund BK
10/21/18
14:00
Stabæk IF
 
Brann FK
10/21/18
18:10
Club Olimpia
 
CS Luqueño
10/21/18
16:00
Club Sol de América
 
Cerro Porteño
10/21/18
12:00
Sporting Cristal
 
UTC
10/21/18
14:30
CCD Municipal
 
CSDyC Comerciantes Unidos
10/21/18
17:00
Alianza Lima
 
FBC Melgar
10/21/18
12:00
Legia Warszawa
 
Wisła Kraków
10/21/18
9:30
KGHM Zagłębie Lubin
 
Wisła Płock SA
10/21/18
11:00
CS Gaz Metan Mediaş
 
FC Botoşani
10/21/18
14:00
CS Universitatea Craiova
 
FC Steaua Bucureşti
10/21/18
7:00
Dinamo Moscow
 
Zenit St Petersburg
Arena Khimki (18,636)
10/21/18
12:00
FK Krasnodar
 
FK Akhmat Grozny
10/21/18
9:30
Spartak Moskva
 
FC Arsenal-Tula
10/21/18
8:30
Hamilton Academical FC
 
Rangers FC
10/21/18
17:00
CD FAS
 
CD Sonsonate
10/21/18
17:00
CD Municipal Limeño
 
CD Chalatenango
10/21/18
18:00
Santa Tecla FC
 
Pasaquina FC
10/21/18
17:15
Jocoro FC
 
CD Águila
10/21/18
17:00
CD Audaz
 
Alianza FC (SLV)
10/21/18
10:00
FK Dinamo Vranje
 
FK Bačka Palanka
10/21/18
7:00
FK Spartak Subotica
 
FK Partizan
10/21/18
10:00
FC Basel
 
Neuchâtel Xamax
St Jakob Park (38,512)
10/21/18
10:00
FC Lugano
 
FC St Gallen
10/21/18
10:00
FC Sion
 
Grasshopper Club Zürich
10/21/18
8:45
NK Celje
 
NK Krško
10/21/18
11:00
NK Olimpija Ljubljana
 
NK Triglav Kranj
10/21/18
9:00
BK Häcken
 
Östersunds FK
10/21/18
9:00
Djurgårdens IF
 
AIK Solna
Tele2 Arena (30,001)
10/21/18
11:30
Kalmar FF
 
IFK Norrköping
10/21/18
11:30
Trelleborgs FF
 
IK Sirius
Vångavallen (10,000)
10/21/18
11:30
IF Elfsborg
 
GIF Sundsvall
Borås Arena (14,500)
10/21/18
9:30
CS Sfaxien
 
Club Africain
10/21/18
9:30
Stade Tunisien
 
JS Kairouanaise
10/21/18
9:30
ES de Métlaoui
 
US de Ben Guerdane
10/21/18
6:30
Çaykur Rizespor
 
Torku Konyaspor
10/21/18
9:00
MKE Ankaragücü
 
Yeni Malatyaspor
10/21/18
9:00
Alanyaspor
 
Antalyaspor
10/21/18
12:00
Göztepe AŞ
 
Beşiktaş JK
10/21/18
7:00
FC Lviv
 
FC Arsenal Kyiv
Arena L'viv (34,915)
10/21/18
12:30
FC Oleksandria
 
FC Karpaty Lviv
10/21/18
10:00
FC Olimpik Donetsk
 
FC Chornomorets Odessa
10/21/18
15:00
CA Torque
 
CA Cerro
10/21/18
15:00
Rampla Juniors FC
 
Danubio FC
10/21/18
15:00
CA Fénix (UR)
 
CA Atenas de San Carlos
10/21/18
15:00
CA Progreso
 
CA Boston River
10/21/18
15:00
Racing Club (UR)
 
Liverpool FC (UR)
10/21/18
15:00
CA River Plate (UR)
 
Wanderers FC
10/21/18
15:00
Orlando City SC
 
Columbus
10/21/18
15:00
Atlanta United
 
Chicago
10/21/18
15:00
Philadelphia
 
New York RB
10/21/18
15:00
DC United
 
New York City
10/21/18
15:00
Montreal
 
Toronto
Stade Saputo (20,341)
10/21/18
17:00
San Jose
 
Colorado
Avaya Stadium (18,000)
10/21/18
17:00
Los Angeles FC
 
Vancouver
10/21/18
17:00
Portland
 
Real Salt Lake
10/21/18
17:00
Minnesota United
 
LA Galaxy
10/21/18
17:00
Houston
 
Seattle
10/21/18
17:00
FC Dallas
 
Sporting KC
10/22/18
10/22/18
12:00
KS Flamurtari Vlorë
 
KF Tirana
10/22/18
20:00
San Lorenzo
 
San Martín de San Juan
10/22/18
18:00
Belgrano de Córdoba
 
Banfield
10/22/18
12:00
FK Luch Minsk
 
FC Gomel
10/22/18
19:30
Club Blooming
 
Club Destroyers
10/22/18
19:00
Internacional
 
Santos FC
10/22/18
13:00
FK Vitosha Bistritsa
 
PFC Beroe Stara Zagora
10/22/18
19:00
Deportivo Pasto
 
Atlético Huila
10/22/18
12:00
Paphos FC
 
Alki Oroklini
10/22/18
12:00
Sparta Praha
 
FK Mladá Boleslav
10/22/18
13:00
Brøndby IF
 
Odense BK
10/22/18
15:00
Arsenal
 
Leicester City
10/22/18
15:00
Real Sociedad
 
Girona FC
10/22/18
14:45
RC Lens
 
GFC Ajaccio
10/22/18
14:30
MSV Duisburg
 
FC St Pauli
10/22/18
12:00
Atromitos FC
 
FC Asteras Tripolis
10/22/18
14:45
Bray Wanderers AFC
 
Derry City FC
10/22/18
14:45
Sligo Rovers FC
 
Bohemians FC
10/22/18
14:00
Maccabi Haifa
 
Maccabi Netanya FC
10/22/18
14:30
Sampdoria
 
US Sassuolo
10/22/18
15:00
Benevento Calcio
 
AS Livorno
10/22/18
15:00
FUS Rabat
 
Rapide Club Oued Zem
Stade du FUS (15,000)
10/22/18
13:00
Olympique Club de Safi
 
Moghreb Tétouan
10/22/18
14:00
FC Utrecht II
 
Twente Enschede
10/22/18
18:30
Club Libertad
 
Independiente (PAR)
10/22/18
12:00
KS Cracovia
 
KS Górnik Zabrze
10/22/18
14:00
FC Dinamo Bucureşti
 
AFC Dunărea Călăraşi
10/22/18
13:00
IF Brommapojkarna
 
IFK Göteborg
10/22/18
13:00
Trabzonspor
 
BB Erzurumspor
10/23/18
10/23/18
11:00
Persepolis FC
 
Al-Sadd SC
Azadi Stadium (84,412)
10/23/18
18:30
Cruzeiro
 
Ceará
Mineirão (69.000)
10/23/18
18:15
CS Alagoano
 
Brasil de Pelotas
Trapichão (20,551)
10/23/18
12:00
ES de Tunis
 
CD 1º de Agosto
10/23/18
15:00
ES Sétif
 
Al Ahly SC
10/23/18
18:30
River Plate
 
Grêmio
10/23/18
20:45
Independiente Santa Fe
 
AC Deportivo Cali
10/23/18
14:45
Queens Park Rangers
 
Sheffield Wednesday
Loftus Road (18,360)
10/23/18
14:45
Norwich City
 
Aston Villa
Carrow Road (27,033)
10/23/18
14:45
Middlesbrough FC
 
Rotherham United
10/23/18
14:45
Millwall
 
Wigan Athletic
The Den (20,146)
10/23/18
14:45
Swansea City
 
Blackburn
10/23/18
14:45
Sheffield United
 
Stoke City
Bramall Lane (32,702)
10/23/18
14:45
Birmingham City
 
Reading
St Andrew's (30,016)
10/23/18
14:45
Blackpool
 
Scunthorpe United FC
10/23/18
14:45
Bradford City
 
Coventry City
10/23/18
14:45
Bristol Rovers
 
AFC Wimbledon
10/23/18
14:45
Charlton Athletic
 
Oxford United
The Valley (27,111)
10/23/18
14:45
Doncaster Rovers
 
Sunderland
10/23/18
14:45
Luton Town FC
 
Accrington Stanley FC
10/23/18
14:45
Peterborough United
 
Fleetwood Town FC
ABAX Stadium (15,315)
10/23/18
14:45
Plymouth Argyle
 
Gillingham FC
10/23/18
14:45
Portsmouth
 
Burton Albion FC
Fratton Park (21,100)
10/23/18
14:45
Shrewsbury Town FC
 
Barnsley FC
10/23/18
14:45
Southend United FC
 
Walsall FC
Roots Hall (12,392)
10/23/18
14:45
Wycombe Wanderers FC
 
Rochdale AFC
Adams Park (10,284)
10/23/18
14:45
Bury FC
 
Newport County AFC
JD Stadium (11,840)
10/23/18
14:45
Crawley Town FC
 
Exeter City FC
10/23/18
14:45
Forest Green Rovers
 
Tranmere Rovers
The New Lawn (5,147)
10/23/18
14:45
Grimsby Town FC
 
Colchester United FC
10/23/18
14:45
Lincoln City FC
 
Carlise United
Sincil Bank (10,120)
10/23/18
14:45
Macclesfield Town FC
 
Northampton Town FC
10/23/18
14:45
Milton Keynes Dons
 
Notts County FC
Stadium:MK (22,000)
10/23/18
14:45
Morecambe
 
Mansfield Town
Globe Arena (6,476)
10/23/18
14:45
Oldham Athletic AFC
 
Cheltenham Town FC
Boundary Park (10,638)
10/23/18
14:45
Stevenage FC
 
Port Vale FC
10/23/18
14:45
Swindon Town
 
Cambridge United FC
10/23/18
14:45
Yeovil Town FC
 
Crewe Alexandra
Huish Park (9,665)
10/23/18
12:00
Pärnu JK Vaprus
 
FC Flora
10/23/18
21:30
Pachuca
 
Monterrey
10/23/18
12:55
AEK Athens
 
FC Bayern München
10/23/18
12:55
Young Boys
 
Valencia
10/23/18
15:00
Hoffenheim
 
Lyon
10/23/18
15:00
Ajax Amsterdam
 
Benfica
10/23/18
15:00
FC Shakhtar Donetsk
 
Manchester City
10/23/18
15:00
Real Madrid
 
FC Viktoria Plzeň
10/23/18
15:00
AS Roma
 
CSKA Moscow
10/23/18
15:00
Manchester United
 
Juventus
Old Trafford (75,957)
10/24/18
10/24/18
6:00
Suwon Samsung Bluewings
 
Kashima Antlers FC
10/24/18
18:30
Estudiantes La Plata
 
Newell's Old Boys
10/24/18
18:15
Club Universitario
 
Oriente Petrolero
10/24/18
15:00
Royal Pari FC
 
Club Aurora
10/24/18
20:00
FC Bolívar
 
CD San José
10/24/18
20:30
Real Potosí
 
Sport Boys Warnes
10/24/18
20:30
Club Jorge Wilstermann
 
Club The Strongest
10/24/18
20:45
Boca Juniors
 
Palmeiras
La Bombonera (49,000)
10/24/18
18:30
Fluminense FC
 
Nacional (UR)
10/24/18
20:45
EC Bahia
 
Atlético Paranaense
10/24/18
14:45
Bristol City
 
Hull City
10/24/18
14:45
Preston North End
 
Brentford FC
Deepdale (24,500)
10/24/18
14:45
Leeds United
 
Ipswich Town
Elland Road (37,697)
10/24/18
15:00
Bolton
 
Nottingham Forest
10/24/18
15:00
West Bromwich Albion
 
Derby County FC
The Hawthorns (26,484)
10/24/18
13:00
Rayo Vallecano
 
Athletic Bilbao
10/24/18
11:05
Al-Fayha FC
 
Al-Raed SFC
10/24/18
6:00
VMFD Žalgiris Vilnius
 
FK Atlantas
LFF Stadium (5,500)
10/24/18
11:00
FK Sūduva Marijampolė
 
FK Kauno Žalgiris
10/24/18
6:00
FK Palanga
 
FC Stumbras Kaunas
10/24/18
21:30
Cruz Azul
 
Club León
Estadio Azteca (105,000)
10/24/18
15:00
Academia Deportiva Cantolao
 
Sporting Cristal
10/24/18
15:00
FBC Melgar
 
CCD Municipal
10/24/18
15:00
UTC
 
Alianza Lima
10/24/18
15:00
Univ San Martín
 
Sport Boys
10/24/18
15:00
CSDyC Comerciantes Unidos
 
Real Garcilaso
10/24/18
15:00
Universitario de Deportes
 
CD Sport Rosario de Huaraz
10/24/18
15:00
CD Unión Comercio
 
Sport Huancayo
10/24/18
15:00
Ayacucho FC
 
Deportivo Binacional FC
10/24/18
13:30
Free State Stars FC
 
Golden Arrows FC
10/24/18
17:30
Pasaquina FC
 
CD Sonsonate
10/24/18
17:30
CD Audaz
 
Jocoro FC
10/24/18
12:55
PSV Eindhoven
 
Tottenham
10/24/18
12:55
Club Brugge
 
AS Monaco FC
10/24/18
15:00
Paris Saint-Germain
 
Napoli
10/24/18
15:00
Liverpool
 
FK Crvena Zvezda
Anfield (45,522)
10/24/18
15:00
Galatasary
 
FC Schalke 04
10/24/18
15:00
Borussia Dortmund
 
Atlético Madrid
10/24/18
15:00
FC Barcelona
 
Internazionale
10/24/18
15:00
Lokomotiv Moskva
 
FC Porto
RZD Arena (28,800)
10/25/18
10/25/18
18:00
FC Dnepr Mogilev
 
FC Slutsk
10/25/18
18:00
FK Tarpeda Minsk
 
FC Vitebsk
10/25/18
18:00
FC Dinamo Minsk
 
FC Dinamo Brest
10/25/18
18:00
FK Isloch Minsk
 
FC Minsk
10/25/18
18:00
FC Gorodeya
 
FK Smolevichy
10/25/18
18:00
FC Gomel
 
Bate Borisov
10/25/18
18:00
FC Neman Grodno
 
FK Luch Minsk
10/25/18
18:00
FC Torpedo-Belaz Zhodino
 
FC Shakhtyor Salihorsk
10/25/18
18:15
Club Destroyers
 
CA Nacional Potosí
10/25/18
20:30
CD Guabirá
 
Club Blooming
10/25/18
20:45
Junior de Barranquilla
 
Defensa y Justicia
10/25/18
18:00
GFC Ajaccio
 
AS Béziers
10/25/18
18:00
AJ Auxerre
 
Paris FC
10/25/18
18:00
LB Châteauroux
 
AC Ajaccio
10/25/18
18:00
Clermont Foot
 
Stade Brestois 29
10/25/18
18:00
Grenoble Foot 38
 
Troyes
10/25/18
18:00
Le Havre AC
 
RC Lens
Stade Océane (25,178)
10/25/18
18:00
FC Lorient
 
FC Metz
10/25/18
18:00
Red Star FC
 
US Orléans
10/25/18
18:00
FC Sochaux
 
Chamois Niortais FC
10/25/18
18:00
Valenciennes FC
 
AS Nancy-Lorraine
10/25/18
7:45
Zob Ahan CSC
 
Paykan FC
10/25/18
8:00
FC Nassaji Mazandaran
 
Gostaresh Foolad Tabriz FC
10/25/18
8:15
Saipa FC
 
Persepolis FC
10/25/18
8:30
Naft Masjed Soleyman FC
 
Padideh Khorasan FC
10/25/18
10:40
Al-Ettifaq FC
 
Al-Hazem FC
10/25/18
11:05
Al-Fayha FC
 
Al-Nassr FC
10/25/18
21:30
Alianza FC (SLV)
 
CD Municipal Limeño
10/25/18
12:55
RB Leipzig
 
Celtic
10/25/18
12:55
FC Zürich
 
Bayer 04 Leverkusen
10/25/18
12:55
Anderlecht
 
Fenerbahçe
10/25/18
12:55
FC Spartak Tnrava
 
Dinamo Zagreb
10/25/18
12:55
Qarabağ FK
 
FC Vorskla Poltava
10/25/18
12:55
F91 Dudelange
 
Olympiakos
10/25/18
12:55
AC Milan
 
Real Betis
10/25/18
12:55
Sporting Portugal
 
Arsenal
10/25/18
12:55
FC København
 
SK Slavia Praha
10/25/18
12:55
Zenit St Petersburg
 
Bordeaux
10/25/18
12:55
FC Salzburg
 
Rosenborg BK
10/25/18
12:55
AEK Larnaca FC
 
PFC Ludogorets Razgrad
10/25/18
15:00
PAOK FC
 
Videoton FC
10/25/18
15:00
FK Baumit Jablonec
 
FC Astana
10/25/18
15:00
Sarpsborg 08
 
Malmö FF
10/25/18
15:00
Sevilla FC
 
Akhisar Belediyespor
10/25/18
15:00
Villarreal
 
Rapid Wien
10/25/18
15:00
Eintracht Frankfurt
 
Apollon Limassol
10/25/18
15:00
Beşiktaş JK
 
Genk
10/25/18
15:00
Marseille
 
Lazio
10/25/18
15:00
Rangers FC
 
Spartak Moskva
Ibrox Stadium (51,082)
10/25/18
15:00
Standard Liège
 
FK Krasnodar
10/25/18
15:00
Stade Rennais FC
 
FC Dynamo Kyiv
10/25/18
15:00
Chelsea
 
Bate Borisov
10/26/18
10/26/18
18:00
Tigre
 
Lanús
10/26/18
20:00
CA Huracán
 
CA Colón
10/26/18
4:50
Adelaide United
 
Newcastle Jets FC
10/26/18
18:00
Sabah FK
 
Zirə FK
10/26/18
18:00
Sumgayıt FC
 
Qəbələ FK
10/26/18
14:30
KAA Gent
 
R Charleroi SC
10/26/18
18:00
HŠK Zrinjski Mostar
 
NK Čelik Zenica
10/26/18
18:00
NK GOŠK Gabela
 
FK Sarajevo
Podavala (3,000)
10/26/18
18:00
FK Sloboda Tuzla
 
FK Tuzla City
10/26/18
18:00
FK Mladost Doboj Kakanj
 
FK Krupa na Vrbasu
10/26/18
18:00
FK Radnik Bijeljina
 
NK Široki Brijeg
10/26/18
20:30
CR Vasco de Gama
 
Internacional
10/26/18
18:30
EC Vitória
 
São Paulo
Barradão (35,632)
10/26/18
19:30
EC Juventude
 
Sampaio Corrêa
10/26/18
19:30
Fortaleza EC
 
Ponte Preta
10/26/18
18:15
Goiás EC
 
Avaí
10/26/18
20:30
Londrina EC
 
Vila Nova FC
10/26/18
18:00
PFC Cherno More Varna
 
FC Dunav Ruse
Ticha Stadium (12,500)
10/26/18
18:00
POFC Botev Vratsa
 
PFC Botev Plovdiv
10/26/18
18:00
PFC Levski Sofia
 
PFC Vereya Stara Zagora
10/26/18
18:00
PFC Septemvri Sofia
 
PFC Ludogorets Razgrad
10/26/18
18:00
SFC Etar Veliko Tarnovo
 
PFC Slavia Sofia
10/26/18
18:00
PFC Beroe Stara Zagora
 
PFC CSKA Sofia
Beroe Stadium (15,000)
10/26/18
18:00
PFC Lokomotiv Plovdiv
 
FK Vitosha Bistritsa
10/26/18
18:00
CD Univ de Concepcíon
 
Club Unión Española
10/26/18
18:00
Audax Italiano
 
CSD Colo-Colo
10/26/18
18:00
Club Universidad de Chile
 
CD Universidad Católica
10/26/18
18:00
CD Palestino
 
CD Iquique
10/26/18
18:00
CD Everton
 
Deportes Antofagasta
10/26/18
18:00
CD Unión La Calera
 
San Luis de Quillota
10/26/18
18:00
CD Huachipato
 
O'Higgins FC
Estadio CAP (10,500)
10/26/18
18:00
CD Temuco
 
CD Curicóo Unido
10/26/18
18:00
AC Omonia Nicosia
 
Paphos FC
10/26/18
18:00
Ermis Aradippou
 
Nea Salamis Famagusta FC
10/26/18
18:00
Doxa Katokopia FC
 
Apollon Limassol
10/26/18
18:00
Anorthosis Famagusta FC
 
AEK Larnaca FC
10/26/18
18:00
AEL Limassol
 
Enosis Neon Paralimni
10/26/18
18:00
Alki Oroklini
 
Apoel Nicosia
10/26/18
18:00
FC FASTAV Zlín
 
Sparta Praha
10/26/18
18:00
SK Slavia Praha
 
FC Dukla Praha
Eden Aréna (21,000)
10/26/18
18:00
MFK Karviná
 
SK Sigma Olomouc
10/26/18
18:00
FK Mladá Boleslav
 
Bohemians 1905
10/26/18
18:00
SFC Opava
 
1. FK Příbram
10/26/18
18:00
FK Baumit Jablonec
 
FC Slovan Liberec
10/26/18
21:00
FC Viktoria Plzeň
 
1. FC Slovácko
Doosan Aréna (11.700)
10/26/18
18:00
FK Teplice
 
FC Baník Ostrava
10/26/18
13:00
SønderjyskE
 
Odense BK
Sydbank Park (10,000)
10/26/18
14:45
Queens Park Rangers
 
Aston Villa
Loftus Road (18,360)
10/26/18
15:00
Real Valladolid
 
Espanyol
10/26/18
15:00
Sporting Gijón
 
Córdoba CF
El Molinón (29,538)
10/26/18
12:30
Nõmme Kalju FC
 
Paide Linnameeskond
10/26/18
14:45
Nîmes Olympique
 
AS Saint-Étienne
10/26/18
14:30
SC Freiburg
 
Borussia Mönchengladbach
10/26/18
18:00
AEK Athens
 
Aris FC
10/26/18
18:00
AEL 1964 FC
 
OFI Crete
AEL FC Arena (16,118)
10/26/18
18:00
Skoda Xanthi FC
 
PAS Giannina
10/26/18
18:00
AS Lamia
 
Levadiakos FC
10/26/18
18:00
Olympiakos
 
GS Apollon Smyrnis
10/26/18
18:00
PAOK FC
 
Panathinaikos
10/26/18
18:00
Panetolikos GFS
 
FC Asteras Tripolis
10/26/18
18:00
Panionios GSS
 
Atromitos FC
10/26/18
18:00
Debreceni VSC
 
Puskás Akadémia FC
10/26/18
18:00
Diósgyőri VTK
 
Ferencvárosi TC
10/26/18
18:00
MTK Budapest FC
 
Újpest FC
10/26/18
18:00
Szombathelyi Haladás
 
Budapest Honvéd FC
10/26/18
18:00
Kisvárda FC
 
Videoton FC
10/26/18
18:00
Paksi SE
 
Mezőkövesd-Zsóry SE
Stadion PSE (5,000)
10/26/18
14:45
Bohemians FC
 
Dundalk FC
10/26/18
14:45
Cork City FC
 
Bray Wanderers AFC
10/26/18
14:45
St Patrick's Athletic FC
 
Derry City FC
10/26/18
14:45
Sligo Rovers FC
 
Shamrock Rovers
10/26/18
14:45
Waterford FC
 
Limerick FC
10/26/18
7:30
Tractor Sazi Tabriz FC
 
Sepidrood Rasht SC
10/26/18
8:15
Esteghlal FC
 
Foolad Mobarakeh Sepahan FC
Azadi Stadium (84,412)
10/26/18
8:15
FC Pars Jonoubi Jam
 
Sanat Naft FC
10/26/18
8:30
Foolad Khuzestan FC
 
Esteghlal Khuzestan FC
Ghadir Stadim (50,199)
10/26/18
18:00
Hapoel Ra'anana AFC
 
Maccabi Petah Tikva FC
10/26/18
18:00
Maccabi Netanya FC
 
Hapoel Be'er Sheva FC
10/26/18
18:00
Hapoel Tel Aviv
 
Maccabi Haifa
10/26/18
18:00
Beitar Jerusalem FC
 
Bnei Yehuda Tel Aviv FC
10/26/18
18:00
Hapoel Hadera FC
 
FC Ashdod
10/26/18
18:00
Hapoel Haifa FC
 
Maccabi Tel Aviv
10/26/18
18:00
Ihoud Bnei Sakhnin FC
 
Hapoel Kiryat Shmona
10/26/18
18:00
Benevento Calcio
 
US Cremonese
10/26/18
18:00
Brescia
 
Cosenza Calcio
10/26/18
18:00
FC Crotone
 
US Salernitana
10/26/18
18:00
Foggia Calcio
 
Lecce
10/26/18
18:00
Hellas Verona FC
 
AC Perugia
10/26/18
18:00
AS Livorno
 
Ascoli Calcio 1898
10/26/18
18:00
Padova
 
Spezia Calcio 1906
10/26/18
18:00
Palermo
 
Venezia
10/26/18
18:00
Pescara
 
AS Cittadella
10/26/18
18:00
FC Akzhayik
 
FC Kaysar Kyzylorda
10/26/18
18:00
FC Aktobe
 
FC Kyzyl-Zhar SK
10/26/18
18:00
FC Kairat Almaty
 
FC Irtysh Pavlodar
10/26/18
18:00
FC Tobol
 
FC Astana
10/26/18
18:00
FC Ordabasy
 
FC Shakhter Karagandy
10/26/18
18:00
FC Zhetysu Taldykorgan
 
FC Atyrau
10/26/18
13:00
Al-Ahli Saudi SFC
 
Al-Fateh SC
10/26/18
11:25
Ohod Club
 
Al-Wehda Club
10/26/18
11:10
Al-Batin FC
 
Al Taawon FC
10/26/18
11:05
Al-Shabab FC
 
Al-Qadsiah FC
10/26/18
13:00
Moghreb Tétouan
 
RSB Berkane
10/26/18
18:00
Rapide Club Oued Zem
 
CA Youssoufia Berrechid
10/26/18
18:00
Mouloudia Club d'Oujda
 
FUS Rabat
10/26/18
18:00
Moghreb Tétouan
 
Wydad Casablanca
10/26/18
18:00
Difaâ Hassani d'El Jadida
 
Olympique Club de Safi
10/26/18
18:00
Chabab Rif Al Hoceima
 
Kawkab Marrakech
10/26/18
18:00
Hassania Union Sport d'Agadir
 
Ittihad Riadhi de Tanger
10/26/18
18:00
Raja Casablanca
 
RSB Berkane
10/26/18
18:00
FAR Rabat
 
Olympique Club de Khouribga
10/26/18
18:00
Moghreb Tétouan
 
CA Youssoufia Berrechid
10/26/18
18:00
Difaâ Hassani d'El Jadida
 
Mouloudia Club d'Oujda
10/26/18
18:00
Chabab Rif Al Hoceima
 
Rapide Club Oued Zem
10/26/18
18:00
Hassania Union Sport d'Agadir
 
FUS Rabat
10/26/18
18:00
Raja Casablanca
 
Wydad Casablanca
10/26/18
18:00
FAR Rabat
 
Olympique Club de Safi
10/26/18
18:00
Olympique Club de Khouribga
 
Kawkab Marrakech
Complexe OCP (11,000)
10/26/18
18:00
RSB Berkane
 
Ittihad Riadhi de Tanger
10/26/18
20:00
Santos Laguna
 
Monterrey
10/26/18
22:00
Tiburones Rojos de Veracruz
 
Pachuca
10/26/18
21:08
Correcaminos UAT
 
FC Juárez
10/26/18
23:30
Cimarrones de Sonora FC
 
UA Estado de México
10/26/18
18:00
FK Lovćen Cetinje
 
FK Budućnost Podgorica
10/26/18
18:00
FK Mornar Bar
 
OFK Petrovac
10/26/18
18:00
FK Sutjeska Nikšić
 
FK Rudar Pljevlja
10/26/18
18:00
OFK Grbalj
 
FK Iskra Danilovgrad
10/26/18
18:00
FK Zeta
 
OFK Titograd Podgorica
10/26/18
14:00
FC Emmen
 
vvv-Venlo
10/26/18
14:00
Sparta Rotterdam
 
SC Telstar
10/26/18
14:00
FC Volendam
 
Ajax II
Kras Stadion (6,984)
10/26/18
14:00
RKC Waalwijk
 
FC Utrecht II
10/26/18
14:00
PSV II
 
FC Dordrecht
10/26/18
14:00
Go Ahead Eagles
 
SC Cambuur
10/26/18
14:00
FC Den Bosch
 
FC Eindoven
10/26/18
14:00
NEC Nijmegen
 
FC Oss
10/26/18
14:00
Twente Enschede
 
Almere City FC
10/26/18
14:00
Helmond Sport
 
MVV Maastricht
10/26/18
14:00
AZ II
 
Roda JC Kerkrade
10/26/18
21:00
CD Árabe Unido
 
Independiente (PAN)
10/26/18
21:00
Costa del Este FC
 
Sporting San Miguelito
10/26/18
18:00
KS Górnik Zabrze
 
KGHM Zagłębie Lubin
Arena Zabrze (32,000)
10/26/18
18:00
Jagiellonia Bialystok SSA
 
Legia Warszawa
10/26/18
18:00
Korona Kielce
 
KS Cracovia
10/26/18
18:00
Lechia Gdańsk
 
Arka Gdynia 1929
10/26/18
18:00
MKS Miedź Legnica
 
Śląsk Wroclaw
10/26/18
18:00
MKS Pogón Szczecin
 
Lech Poznań
10/26/18
18:00
Wisła Kraków
 
Zagłębie Sosnowiec
10/26/18
18:00
Wisła Płock SA
 
Gliwicki Klub Sportowy Piast Gilwice
10/26/18
16:15
Vitória de Guimarães
 
Sporting Braga
10/26/18
14:00
CD Nacional
 
Portimonense SC
Choupana (5,132)
10/26/18
18:00
FC Astra Giurgiu
 
CS Universitatea Craiova
10/26/18
18:00
CSMS Iaşi
 
AFC Hermannstadt
10/26/18
18:00
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
 
CFR Cluj-Napoca
10/26/18
18:00
FC Botoşani
 
FC Viitorul Constanţa
10/26/18
18:00
AFC Dunărea Călăraşi
 
CS Gaz Metan Mediaş
10/26/18
18:00
CS Concordia Chiajna
 
FC Dinamo Bucureşti
10/26/18
18:00
FC Steaua Bucureşti
 
FC Voluntari
10/26/18
14:00
Bidvest Wits FC
 
Highlands Park FC
10/26/18
18:00
CD Luis Ángel Firpo
 
CD FAS
10/26/18
18:00
CD Sonsonate
 
CD Municipal Limeño
10/26/18
18:00
CD Chalatenango
 
Santa Tecla FC
10/26/18
18:00
Pasaquina FC
 
Jocoro FC
10/26/18
18:00
CD Águila
 
CD Audaz
10/26/18
18:00
Alianza FC (SLV)
 
AD Isidro Metapán
10/26/18
18:00
FK Vojvodina Novi Sad
 
FK Dinamo Vranje
10/26/18
18:00
FK Radnik Surdulica
 
FK Čukarički
10/26/18
18:00
FK Partizan
 
FK Napredak Kruševac
10/26/18
18:00
FK Mladost Lučani
 
FK Spartak Subotica
10/26/18
18:00
FK Zemun
 
FK Voždovac
10/26/18
18:00
FK Rad Beograd
 
FK Radnički Niš
10/26/18
18:00
FK Mačva Şabac
 
FK Crvena Zvezda
10/26/18
18:00
FK Bačka Palanka
 
FK Proleter Novi Sad
10/26/18
18:00
Grasshopper Club Zürich
 
FC Basel
10/26/18
18:00
Neuchâtel Xamax
 
FC Luzern
10/26/18
18:00
FC Lugano
 
FC Thun
10/26/18
18:00
FC St Gallen
 
FC Zürich
Kybunpark (19,694)
10/26/18
18:00
Young Boys
 
FC Sion
10/26/18
18:00
NK Krško
 
NŠ Mura
10/26/18
18:00
NK Rudar Velenje
 
NK Aluminij Kidričevo
OB Jezeru (2,500)
10/26/18
18:00
NK Domžale
 
ND Gorica
10/26/18
18:00
NK Maribor
 
NK Olimpija Ljubljana
10/26/18
18:00
NK Triglav Kranj
 
NK Celje
10/26/18
13:00
Trelleborgs FF
 
IF Elfsborg
Vångavallen (10,000)
10/26/18
13:00
IFK Göteborg
 
GIF Sundsvall
Gamla Ullevi (18,800)
10/26/18
18:00
US Monastirienne
 
CS Sfaxien
10/26/18
18:00
AS Gabès
 
Stade Gabèsien
Stade du Zrig (15,000)
10/26/18
18:00
Stade Tunisien
 
US de Ben Guerdane
10/26/18
18:00
Club Africain
 
CA Bizertin
10/26/18
18:00
JS Kairouanaise
 
US Tataouine
10/26/18
18:00
Étoile Sportive du Sahel
 
ES de Métlaoui
10/26/18
18:00
CS Hammam-Lif
 
ES de Tunis
10/26/18
13:00
Bursapor
 
Alanyaspor
Timsah Arena (43,977)
10/26/18
18:00
FC Chornomorets Odessa
 
FC Karpaty Lviv
10/26/18
18:00
FC Zorya Luhansk
 
FC Oleksandria
10/26/18
18:00
SFC Desna Chernihiv
 
FC Mariupol'
10/26/18
18:00
FC Arsenal Kyiv
 
FC Shakhtar Donetsk
10/26/18
18:00
FC Dynamo Kyiv
 
FC Lviv
10/26/18
18:00
FC Vorskla Poltava
 
FC Olimpik Donetsk
10/26/18
14:45
Caernarfon Town FC
 
Gap Connah's Quay Nomads FC
10/26/18
14:45
Llandudno FC
 
Cefn Druids AFC
10/26/18
14:45
Llanelli Town AFC
 
Aberystwyth Town FC
10/27/18
10/27/18
18:00
KS Kamza
 
KF Tirana
10/27/18
18:00
KS Flamurtari Vlorë
 
KS Teuta Durrës
10/27/18
18:00
KF Laçi
 
FK Kukësi
10/27/18
18:00
KS Kastrioti Krujë
 
KS Luftëtari Gjirokastër
10/27/18
18:00
FK Partizani
 
KF Skënderbeu Korçë
10/27/18
19:30
Unión de Santa Fe
 
Godoy Cruz
10/27/18
16:15
Gimnasia La Plata
 
Boca Juniors
10/27/18
19:30
CA Talleres
 
San Martín de Tucumán
10/27/18
14:00
River Plate
 
CA Aldosivi
10/27/18
6:00
FC Ararat Yerevan
 
Artsakh FC
10/27/18
10:00
FC Gandzasar
 
Ararat-Armenia FC
10/27/18
2:35
Central Coast Mariners
 
Melbourne Heart FC
10/27/18
4:50
Sydney FC
 
Western Sydney
10/27/18
11:00
Rapid Wien
 
Vfb Admira Wacker Mödling
10/27/18
11:00
LASK Linz
 
FC Salzburg
TGW Arena (7,152)
10/27/18
11:00
SV Mattersburg
 
SC Rheindorf Altach
Pappelstadion (17,100)
10/27/18
11:00
Wolfsberger AC
 
SKN St Pölten
10/27/18
11:00
FC Wacker Innsbruck
 
FK Austria Wien
Tivoli-Neu (17,400)
10/27/18
11:00
TSV Hartberg
 
SK Sturm Graz
10/27/18
18:00
Səbail FK
 
Keşlə FK
10/27/18
18:00
Neftçi Baku PFK
 
Qarabağ FK
Bakcell Arena (15,000)
10/27/18
14:00
KSC Lokeren Oost-Vlaanderen
 
KV Oostende
10/27/18
14:30
Sint-Truiden VV
 
Club Brugge
Stayen (12,125)
10/27/18
14:00
Cercle Brugge KSV
 
KV Kortrijk
10/27/18
12:00
SV Zulte Waregem
 
Royal Mouscron-Péruwelz
10/27/18
18:00
FK željezničar Sarajevo
 
FK Zvijezda 09
10/27/18
16:00
Royal Pari FC
 
Sport Boys Warnes
10/27/18
15:30
Santos FC
 
Fluminense FC
10/27/18
18:00
Corinthians
 
EC Bahia
10/27/18
15:30
Grêmio
 
Sport Recife
10/27/18
18:00
Flamengo
 
Palmeiras
10/27/18
18:00
Chapecoense AF
 
América (MG)
Arena Condá (15,00)
10/27/18
21:00
Atlético Paranaense
 
Botafogo (RJ)
10/27/18
21:00
Cruzeiro
 
Paraná Clube
Mineirão (69.000)
10/27/18
15:30
Guarani FC
 
Oeste FC
10/27/18
15:30
EC São Bento
 
CRB
10/27/18
15:30
Figueirense FC
 
Criciúma EC
10/27/18
15:30
Boa EC
 
Goianiense
Melão (15,471)
10/27/18
17:30
Paysandu SC
 
Coritiba FBC
10/27/18
3:30
Beijing Renhe FC
 
Jiangsu Sainty FC
10/27/18
3:30
Changchun Yatai FC
 
Chongqing Dangdai Lifan FC
10/27/18
7:35
Hebei China Fortune FC
 
Dalian Yifang FC
10/27/18
7:35
Guangzhou R&F
 
Tianjin Quanjian FC
10/27/18
18:00
Millonarios FC
 
Deportes Tolima
10/27/18
18:00
Leones FC
 
Independiente Santa Fe
10/27/18
18:00
CD La Equidad
 
Patriotas FC
10/27/18
18:00
CD Once Caldas
 
Atlético Nacional
10/27/18
18:00
Junior de Barranquilla
 
América de Cali
10/27/18
18:00
Rionegro Águilas
 
Alianza Petrolera
10/27/18
18:00
AC Deportivo Cali
 
Jaguares de Córdoba
10/27/18
18:00
Independiente Medellín
 
CA Bucaramanga
10/27/18
18:00
Boyacá Chicó FC
 
Deportivo Pasto
10/27/18
18:00
Atlético Huila
 
Envigado FC
10/27/18
18:00
Municipal Pérez Zeledón
 
Santos de Guápiles FC
10/27/18
18:00
Limón FC
 
Deportivo Saprissa
10/27/18
18:00
Guadalupe FC
 
CF Universidad de Costa Rica
10/27/18
18:00
CS Cartaginés
 
AD Grecia
10/27/18
18:00
AD Carmelita
 
Herediano
10/27/18
18:00
LD Alajuelense
 
AD San Carlos
10/27/18
13:00
NK Slaven Belupo
 
Dinamo Zagreb
10/27/18
13:00
NK Istra 1961
 
NK Osijek
10/27/18
13:00
NK Rudeš Zagreb
 
NK Lokomotiva
10/27/18
13:00
HNK Hajduk Split
 
HNK Rijeka
10/27/18
13:00
NK Inter Zaprešić
 
HNK Gorica
10/27/18
10:00
AC Horsens
 
FC Nordsjælland
Casa Arena (10,400)
10/27/18
12:30
Leicester City
 
West Ham United
10/27/18
10:00
Watford
 
Huddersfield Town
Vicarage Road (17,477)
10/27/18
10:00
Southampton
 
Newcastle United
10/27/18
10:00
Liverpool
 
Cardiff
Anfield (45,522)
10/27/18
10:00
Fulham
 
AFC Bournemouth
10/27/18
10:00
Brighton & Hove
 
Wolverhampton
The Amex (27,350)
10/27/18
10:00
Preston North End
 
Rotherham United
Deepdale (24,500)
10/27/18
10:00
Birmingham City
 
Sheffield Wednesday
St Andrew's (30,016)
10/27/18
12:30
Leeds United
 
Nottingham Forest
Elland Road (37,697)
10/27/18
10:00
Sheffield United
 
Wigan Athletic
Bramall Lane (32,702)
10/27/18
10:00
Millwall
 
Ipswich Town
The Den (20,146)
10/27/18
10:00
Bolton
 
Hull City
10/27/18
7:30
Middlesbrough FC
 
Derby County FC
10/27/18
10:00
Norwich City
 
Brentford FC
Carrow Road (27,033)
10/27/18
10:00
West Bromwich Albion
 
Blackburn
The Hawthorns (26,484)
10/27/18
10:00
Swansea City
 
Reading
10/27/18
10:00
Bristol City
 
Stoke City
10/27/18
10:00
AFC Wimbledon
 
Luton Town FC
10/27/18
10:00
Accrington Stanley FC
 
Portsmouth
Wham Stadium (5,057)
10/27/18
10:00
Barnsley FC
 
Bristol Rovers
Oakwell (23,009)
10/27/18
10:00
Burton Albion FC
 
Peterborough United
10/27/18
10:00
Coventry City
 
Doncaster Rovers
Ricoh Arena (32,609)
10/27/18
10:00
Fleetwood Town FC
 
Blackpool
10/27/18
10:00
Gillingham FC
 
Bradford City
10/27/18
10:00
Oxford United
 
Shrewsbury Town FC
10/27/18
10:00
Rochdale AFC
 
Charlton Athletic
10/27/18
10:00
Scunthorpe United FC
 
Plymouth Argyle
10/27/18
10:00
Sunderland
 
Southend United FC
10/27/18
10:00
Walsall FC
 
Wycombe Wanderers FC
10/27/18
10:00
Cambridge United FC
 
Macclesfield Town FC
10/27/18
10:00
Carlise United
 
Yeovil Town FC
Brunton Park (17,001)
10/27/18
10:00
Cheltenham Town FC
 
Stevenage FC
10/27/18
10:00
Colchester United FC
 
Lincoln City FC
10/27/18
10:00
Crewe Alexandra
 
Grimsby Town FC
10/27/18
10:00
Exeter City FC
 
Forest Green Rovers
10/27/18
10:00
Mansfield Town
 
Milton Keynes Dons
10/27/18
10:00
Newport County AFC
 
Morecambe
10/27/18
10:00
Northampton Town FC
 
Oldham Athletic AFC
10/27/18
10:00
Notts County FC
 
Swindon Town
Meadow Lane (20,229)
10/27/18
10:00
Port Vale FC
 
Bury FC
Vale Park (19,052)
10/27/18
10:00
Tranmere Rovers
 
Crawley Town FC
Prenton Park (16,567)
10/27/18
10:00
Barrow AFC
 
Barnet FC
10/27/18
10:00
Boreham Wood FC
 
Bromley FC
10/27/18
10:00
Braintree Town FC
 
Dover Athletic FC
10/27/18
10:00
Chesterfield FC
 
Wrexham FC
10/27/18
10:00
Dagenham & Redbridge
 
Harrogate Town FC
10/27/18
10:00
FC Halifax Town
 
Eastleigh FC
The Shay (14,061)
10/27/18
10:00
Gateshead FC
 
Aldershot Town FC
10/27/18
10:00
Hartlepool United FC
 
Sutton United FC
10/27/18
10:00
Leyton Orient
 
Havant & Waterlooville FC
10/27/18
10:00
Maidenhead United FC
 
AFC Fylde
York Road (4,000)
10/27/18
10:00
Maidstone United FC
 
Solihull Moors FC
10/27/18
10:00
Salford City FC
 
Ebbsfleet United
10/27/18
12:30
Levante
 
CD Leganés
10/27/18
14:45
Atlético Madrid
 
Real Sociedad
10/27/18
10:15
Athletic Bilbao
 
Valencia
10/27/18
12:30
Celta Vigo
 
SD Eibar
Balaídos (31,800)
10/27/18
7:00
Girona FC
 
Rayo Vallecano
10/27/18
18:00
Deportivo La Coruña
 
CF Reus Deportiu
10/27/18
18:00
CD Tenerife
 
AD Alcorcón
10/27/18
18:00
Granada
 
UD Almería
10/27/18
18:00
CD Lugo
 
Cádiz CF
10/27/18
18:00
Mallorca
 
UD Las Palmas
10/27/18
6:00
FC Flora
 
FC Kuressaare
10/27/18
6:00
JK Tallinna Kalev
 
Pärnu JK Vaprus
10/27/18
9:00
JK Viljanki Tulevik
 
JK Narva Trans
10/27/18
9:00
FC Lahti
 
PS Kemi Kings
10/27/18
9:00
RoPS
 
FC Ilves
10/27/18
9:00
FC Honka
 
Vaasan Palloseura
10/27/18
9:00
Seinäjoen Jalkapallokerho
 
FC Inter Turku
10/27/18
9:00
TPS
 
HJK
10/27/18
9:00
IFK Mariehamn
 
KuPS
10/27/18
14:00
EA Guingamp
 
RC Strasbourg
10/27/18
14:00
AS Monaco FC
 
Dijon FCO
10/27/18
14:00
Amiens SC
 
FC Nantes
10/27/18
14:00
Toulouse FC
 
Montpellier HSC
10/27/18
14:00
Lille
 
SM Caen
10/27/18
11:00
Angers SCO
 
Lyon
10/27/18
9:30
Borussia Dortmund
 
Hertha Berlin
10/27/18
12:30
1899 Hoffenheim
 
Vfb Stuttgart
10/27/18
9:30
FSV Mainz 05
 
FC Bayern München
Opel Arena (33,500)
10/27/18
9:30
Hannover 96
 
FC Augsburg
HDI-Arena (49,000)
10/27/18
9:30
Fortuna Düsseldorf
 
Vfl Wolfsburg
ESPRIT arena (54,500)
10/27/18
18:00
Deportivo Chiantla
 
CD Malacateco-Coatepeque
10/27/18
18:00
CD Petapa
 
CSyD Cobán Imperial
10/27/18
18:00
Xelajú MC
 
Deportivo Sanarate
10/27/18
18:00
Deportivo Iztapa
 
CSD Municipal
10/27/18
18:00
Deportivo Guastatoya
 
Antigua GFC
10/27/18
18:00
CSD Comunicaciones
 
Siquinalá FC
10/27/18
21:00
RCD España
 
CD Olimpia
10/27/18
21:00
CD Real de Minas
 
CD Honduras
10/27/18
21:15
Platense FC
 
CSD Vida
10/27/18
14:30
Torino
 
Fiorentina
10/27/18
9:00
Atalanta
 
Parma
10/27/18
12:00
Empoli FC
 
Juventus
10/27/18
11:00
Al-Hilal FC (Riyadh)
 
Al-Ittihad FC
10/27/18
8:00
FC Zaria Bălţi
 
CS Petrocub Hînceşti
10/27/18
8:00
CSF Speranţa Nisporeni
 
FC Zimbru Chişinău
10/27/18
8:00
FC Dinamo-Auto
 
FC Sheriff Tiraspol
10/27/18
8:00
FC Sf&icicr;ntul Gheorghe
 
FC Milsami-Ursidos
10/27/18
18:00
Club Necaxa
 
Atlas
10/27/18
21:00
Guadalajara
 
Morelia
Estadio AKRON (45,500)
10/27/18
21:00
UANL Tigres
 
Lobos BUAP
10/27/18
22:06
Club Tijuana
 
Pumas UNAM
10/27/18
22:00
Cruz Azul
 
América
Estadio Azul (35,000)
10/27/18
18:00
CA Zacatepec
 
CD Mineros de Zacatecas
10/27/18
21:00
Cafetaleros de Tapachula
 
Celaya FC
10/27/18
21:00
Alebrijes de Oaxaca
 
Atlético San Luis
10/27/18
23:00
CSD Sinaloa
 
Jaibos Tampico Madero
10/27/18
12:30
ADO Den Haag
 
NAC Breda
10/27/18
13:45
De Graafschap
 
Excelsior
De Vijverberg (12,600)
10/27/18
13:45
FC Groningen
 
PSV Eindhoven
10/27/18
14:45
PEC Zwolle
 
SC Heracles Almelo
10/27/18
10:00
Ballymena United FC
 
Crusaders FC
10/27/18
10:00
Coleraine FC
 
Cliftonville
10/27/18
10:00
Dungannon Swifts FC
 
Linfield FC
10/27/18
10:00
Glenavon FC
 
Newry City AFC
10/27/18
10:00
Glentoran FC
 
Ards FC
The Oval (26,556)
10/27/18
10:00
Warrenpoint Town FC
 
Institute FC
10/27/18
12:00
Strömsgodset IF
 
Våleranga IF
10/27/18
19:00
CD Universitario
 
Alianza FC (PAN)
10/27/18
19:00
Santa Gema FC
 
San Francisco FC
10/27/18
13:00
Rio Ave
 
GD Chaves
10/27/18
15:30
CF OS Belenenses
 
Benfica
10/27/18
10:30
CD Aves
 
CD Santa Clara
10/27/18
9:30
Polokwane City FC
 
Maritzburg United FC
10/27/18
9:30
Orlando Pirates FC
 
Kaizer Chiefs FC
10/27/18
14:15
Cape Town City FC
 
AmaZulu FC
10/27/18
14:15
Chippa United FC
 
Mamelodi Sundowns FC
10/27/18
7:00
Ural Sverdlovsk
 
FC Ufa
10/27/18
9:30
FC Arsenal-Tula
 
FC Orenburg
10/27/18
12:00
FK Rostov-na-Donu
 
Anzhi Makhachkala
10/27/18
10:00
Dundee FC
 
Heart of Midlothian FC
10/27/18
10:00
Kilmarnock FC
 
Hamilton Academical FC
Rugby Park (18,128)
10/27/18
10:00
Aberdeen FC
 
Livingston FC
10/27/18
10:00
St Johnstone FC
 
St Mirren FC
10/27/18
10:00
Celtic
 
Motherwell FC
Celtic Park (60,832)
10/27/18
10:00
Hibernian FC
 
Rangers FC
Easter Road (20,421)
10/27/18
10:00
Alloa Athletic FC
 
Inverness Caledonian Thistle
10/27/18
10:00
Partick Thistle FC
 
Ayr United FC
10/27/18
10:00
Queen of the South FC
 
Falkirk FC
10/27/18
10:00
Dunfermliine Athletic FC
 
Dundee United FC
East End Park (11,380)
10/27/18
10:00
Ross County FC
 
Greenock Morton FC
10/27/18
10:00
Brechin City FC
 
Montrose FC
Glebe Park (3,960)
10/27/18
10:00
Forfar Athletic FC
 
Raith Rovers FC
10/27/18
10:00
Airdrieonians FC
 
Stenhousemuir FC
10/27/18
10:00
Dumbarton FC
 
East Fife FC
10/27/18
10:00
Stranraer FC
 
Arbroath FC
Stair Park (5,600)
10/27/18
10:00
Albion Rovers FC
 
Queen's Park FC
10/27/18
10:00
Clyde FC
 
Peterhead FC
10/27/18
10:00
Berwick Rangers FC
 
Cowdenbeath FC
10/27/18
10:00
Stirling Albion FC
 
Edinburgh City FC
10/27/18
10:00
Elgin City FC
 
Annan Athletic FC
10/27/18
11:00
FK Senica
 
ŠKF Sereď
10/27/18
11:00
FC ViOn Zlaté Moravce
 
FC Spartak Tnrava
10/27/18
11:00
ŽP Šport Podbrezová
 
ŠK Slovan Bratislava
ZELPO Aréna (6,500)
10/27/18
11:00
MFK Zemplín Michalovce
 
FK DAC 1904 Dunajská
10/27/18
11:00
FC Nitra
 
MŠK Žilina
10/27/18
11:00
MFK Ružomberok
 
FK AS Trenčín
10/27/18
8:00
Dalkurd FF
 
BK Häcken
10/27/18
6:30
BB Erzurumspor
 
Kasimpaşa SK
10/27/18
9:00
Torku Konyaspor
 
İstanbul Başakşehir FK
10/27/18
12:00
Antalyaspor
 
Trabzonspor
10/27/18
18:00
CA Cerro
 
Wanderers FC
10/27/18
18:00
Liverpool FC (UR)
 
CA River Plate (UR)
10/27/18
18:00
CA Boston River
 
Defensor Sporting
10/27/18
18:00
CA Peñarol
 
CA Progreso
10/27/18
18:00
CA Atenas de San Carlos
 
Nacional (UR)
10/27/18
18:00
Danubio FC
 
CA Fénix (UR)
10/27/18
18:00
CA Torque
 
Rampla Juniors FC
10/27/18
18:00
Rampla Juniors FC
 
CA Cerro
10/27/18
18:00
CA Fénix (UR)
 
CA Torque
10/27/18
18:00
Nacional (UR)
 
Danubio FC
10/27/18
18:00
CA Progreso
 
CA Atenas de San Carlos
10/27/18
18:00
Defensor Sporting
 
CA Peñarol
10/27/18
18:00
Racing Club (UR)
 
CA Boston River
10/27/18
18:00
CA River Plate (UR)
 
CCD El Tanquey Sisley
10/27/18
18:00
Wanderers FC
 
Liverpool FC (UR)
10/27/18
9:30
Bala Town FC
 
Barry Town United FC
Maes Tegid (3,000)
10/27/18
9:30
Newtown AFC
 
The New Saints
Latham Park (5,000)
10/28/18
10/28/18
19:00
CA Tucumán
 
Independiente (ARG)
10/28/18
10:00
Patronato de Paraná
 
CA Rosario Central
10/28/18
14:30
Vélez Sarsfield
 
Belgrano de Córdoba
10/28/18
12:15
Banfield
 
Estudiantes La Plata
10/28/18
16:45
Racing Club (ARG)
 
San Lorenzo
El Cilindro (51,389)
10/28/18
7:00
Lori FC
 
FC Banants
10/28/18
10:00
FC Pyunik
 
Shirak FC
10/28/18
2:00
Brisbane Roar
 
Wellington Phoenix FC
10/28/18
4:00
Melbourne Victory FC
 
Perth Glory FC
AAMI Park (30,050)
10/28/18
15:00
Waasland-Beveren
 
Royal Antwerp FC
10/28/18
9:30
Standard Liège
 
Genk
10/28/18
13:00
KAS Eupen
 
Anderlecht
10/28/18
16:00
FC Bolívar
 
Club Universitario
10/28/18
17:15
CA Nacional Potosí
 
Oriente Petrolero
10/28/18
15:00
Club Aurora
 
CD San José
10/28/18
19:30
Club Destroyers
 
Club The Strongest
10/28/18
15:00
CD Guabirá
 
Club Jorge Wilstermann
10/28/18
3:30
Guizhou Hengfeng FC
 
Guangzhou Evergrande FC
10/28/18
3:30
Tianjin Teda FC
 
Shanghai Shenhua FC
10/28/18
7:35
Henan Jianye FC
 
Beijing Guoan FC
10/28/18
7:35
Shanghai SIPG FC
 
Shandong Luneng Taishan FC
10/28/18
9:00
Randers FC
 
Esbjerg FB
10/28/18
11:00
FC København
 
Aarhus GF
10/28/18
13:00
Aalborg BK
 
Vendsyssel FF
10/28/18
7:00
Hobro IK